Liepājas tenisa senioru komandai līdz šim labākais panākums Eiropas čempionātā

Liepājas tenisa senioru komanda atgriezusies no Maljorkas (Spānija), kur Eiropas klubu senioru čempionātā uzrādījusi līdz šim labāko sasniegumu Latvijas senioru tenisa vēsturē – iegūta augstā 4.vieta. Seškārtējie Latvijas čempioni piedalījās 35+ vecuma grupā, par spīti tam, ka visi tās biedri jau spēlē 40+ grupā.Komandu Eiropas čempionātā pārstāvēja Andrejs Koļesins, Eduards Grodskis, Arunas Rozga, Artūrs Eglītis, Didzis Holštroms, Gints Rolis un Andis Čerņecovs, kā arī nespēlējošais komandas kapteinis, komandas lojālākais fans – bijušais ilggadējais Liepājas tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons.“Esam gandarīti par sasniegto. Ceturtā vieta ir mūsu līdz šim augstākais sasniegums un nākamgad esam gatavi cīņai par medaļām. Liepājas vārds šogad pasaulē jau daudzkārt izskanējis saistībā ar tenisu, mums prieks, ka arī mēs pielikām savu artavu Liepājas pilsētas popularizēšanai,” saka viens no komandas līderiem Andrejs Koļesins.

Eiropas čempionātā vīriešiem spēļu formāts ir 3 vienspēles un 2 dubultspēles, par katru no spēlēm piešķirot vienu punktu.  Liepājnieki ļoti veiksmīgi aizvadīja spēles savā apakšgrupā, izcīnot vietu play-off kārtā, jeb čempionāta pusfinālā, kur nācās piekāpties turnīra uzvarētājiem – komandai no Nīderlandes un Vācijas valsts čempiona vienībai.Apakšgrupas spēlēs Liepājas komandas pirmie pretinieki bija Vācijas bundeslīgas 2016.gada uzvarētāji 30+ grupā – komanda “Ratinger TC GW 1911”. Diemžēl, liepājnieki vāciešiem piekāpās ar rezultātu 2-3, turklāt vācu komandai izdevās izraut uzvaru izšķirošās spēles 3.seta taibreikā ar rezultātu 10-8. Savukārt, nākamos pretiniekus – 2016.gada Eiropas komandu čempionus no Barselonas – liepājnieki sīvā cīņā uzveica ar rezultātu 3-2, kad izšķirošajā dubultspēlē uzvaru ar rezultātu 7-5, 7-6 nodrošināja Eduards Grodskis un Arunas Rozga. Tālāk sekoja uzvara arī pār Turcijas komandu, kas ļāva Liepājas komandai iekļūt čempionāta pusfinālā.

Cīņā par iekļūšanu finālā Liepājas komanda tikās ar čempionāta favorītiem – komandu no Nīderlandes. Tika piedzīvots zaudējums ar 0-3, tomēr tas nepārsteidza, jo tās sastāvā spēlēja vieni no stiprākiem spēlētājiem pasaulē 35+ grupā, tai skaitā šī gada Dienvidāfrikā rīkotā ITF Pasaules čempionāta uzvarētājs gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs.

Par bronzu liepājniekiem jau atkārtoti nācās spēkoties ar pieredzējušiem vāciešiem. Komandas kapteinim Andrejam Koļesinam nācās atzīt vāciešu stiprākā spēlētāja pārākumu. Savukārt komandas trešais numurs Arunas Rozga revanšējās par zaudējumu apakšgrupas spēlē. Ļoti aizraujoša un izšķiroša cīņa vienspēlēs noritēja Eduardam Grodskim – spēles uzvarētājs bija jānoskaidro izšķirošā setā, kurā ar rezultātu 13-11 šoreiz veiksmīgāks izrādījās vācietis.Sāpīgi, bet liepājniekiem nācās atdot 3.vietu bez dubultspēļu cīņas, jo lietus dēļ cīņa par medaļām tika pārlikta no piektdienas uz sestdienu, kad komandai bija jāatgriežas Latvijā.  

Komandas dalībnieki pateicas Liepājas domei un Liepājas tenisa sporta skolai par atbalstu, kā arī saka paldies saviem treneriem Edgaram Ernestsonam un Birutai Porcikai. Ņemot vērā, ka liepājnieki uzvarēja arī šī gada Latvijas komandu čempionātā, arī nākamgad komanda dosies uz Eiropas čempionātu, šoreiz jau, lai cīnītos par medaļām.

LTS kausa posmā 2 liepājnieki

No 6.-8.oktobrim Jelgavā norisinājās LTS kausa 8.posms U12 vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Ričards Špaks (pamatturnīrā) un Valērija Januška, kura sacensības uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, taču izšķirošajā spēlē par iekļūšanu pamatturnīrā diemžēl piedzīvoja zaudējumu.Ričards Špaks pamatturnīra 1.kārtā guva uzvaru pār Armandu Duku (Enri TK) ar 6-4 6-4, taču cīņā par iekļūšanu pusfinālā Ričards spraigā spēlē piedzīvoja zaudējumu Oskaram Gulbim (ACB/VL tenisa skola) ar 6-2 2-6 3-6 un ierindojās dalītajā 5.-8.vietā.

Liepājas Tenisa sporta skolu absolvē 9 audzēkņi

Skaistajā un saulainajā piektdienā, 29.septembrī, Liepājas Tenisa sporta skolas telpās notika svinīgs pasākums, kad kopā pulcējās treneri, audzēkņi un viņu vecāki, lai sveiktu Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņus ar apliecības saņemšanu, kuri apguvuši profesionālās ievirzes izglītības programmu “20V81300 1” teniss, kura ietver deviņu gadu apmācību un “30V81300 1” teniss, kas ir četru gadu apmācības programma, kura ir turpinājums “20V81300 1” programmai.

Šogad Liepājas Tenisa Sporta skola izsniedza deviņas apliecības – sešas apliecības par “20V81300 1” teniss programmas apguvi un trīs apliecības par “30V81300 1” teniss profesionālās ievirzes izglītības programmas apgūšanu. “20V81300 1” teniss programmas apliecību saņēma treneres Evijas Reinfeldes audzēknes Roberta Iesalniece, Luīze Jaksta, Paula Jankova, Inna Rozga un Katrīna Karolīna Skābe, kā arī trenera Daiņa Bernāta audzēknis Pols Bernards Bernots.

Programmu “30V81300 1” teniss apliecības saņēma trenera Daņila Kozlova audzēkņi Agate Gurecka, Toms Rolis un Elīna Zīverte.Liepājas Tenisa sporta skolas administrācija izsaka īpašu pateicību treneriem un audzēkņu vecākiem par ieguldīto pedagoģisko darbu, personīgo laiku bērnu izglītībā un sportiskajā izaugsmē.

Apsveicam visus absolventus!

Noslēdzies Liepājas čempionāts pieaugušajiem

No 16.-17.septembrim Liepājā norisinājās Liepājas čempionāts pieaugušajiem.  Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Eduards Grodskis, 2.vietu ieguva Renārs Grodskis, 3.vietā ierindojās Andis Aigars.Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Alise Vindiga, 2.vietu ieguva Alise Grundule, savukārt,3.vietā ierindojās Veronika Zalcmane.

Jaunie tenisisti piedalās sacensībās Ādažos

30.septembrī Ādažos norisinājās “Babolat balvas izcīņa” U8 un U9 vecuma grupām. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā U9 vecuma grupā pārstāvēja Timo Bertrams Tikums un Paula Gurecka.Timo Bertrams Tikums savā apakšgrupā ierindojās 4.vietā, kas deva viņam iespēju sacensties par 13.-16.vietu kopvērtējumā. Pirmajā spēlē Timo guva uzvaru, taču spēlē par 13.vietu saspringtā spēlē ar 10-12 tika piedzīvots zaudējums, līdz arto Timo Bertrams Tikums kopvērtējumā ierindojās 14.vietā.

Paula Gurecka savā apakšgrupā guva uzvaras trijās no četrām spēlēm un ierindojās 2.vietā, kas deva viņai iespēju sacensties par kopvērtējuma 5.-8.vietu. Pirmajā spēlē tika gūta uzvara, bet spēlē par 5.vietu tika piedzīvots zaudējums ar 8-11, līdz ar to Paula Gurecka ierindojās 6.vietā kopvērtējumā.

Savukārt, 1.oktobrī Ādažos norisinājās “Minhauzens juniors balvas izcīņa” U10 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Elizabete Marta Hamitova un Laura Kristiāna Sprūde.

Elizabete Marta Hamitova savā apakšgrupā izcīnīja 3.vietu, kas viņai deva iespēju sacensties par 9.-12.vietu kopvērtējumā. Pirmajā spēlē diemžēl tika piedzīvots zaudējums un kopvērtējumā Elizabete Marta Hamitova ierindojās dalītajā 11.-12.vietā.

Laura Kristiāna Sprūde savā apakšgrupā uzvarot trīs no četrām spēlēm ierindojās 2.vietā, kas deva viņai iespēju sacensties par 5.-8.vietu kopvērtējumā. Pirmajā spēlē diemžēl tika piedzīvots zaudējums, līdz ar to Laura Kristiāna Sprūde kopvērtējumā ierindojās dalītajā 7.-8.vietā.

LTS kausa posmā izcīna sudrabu un bronzu

No 29.septembra līdz 1.oktobrim Jelgavā norisinājās LTS kausa 8.posms U18 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja – Valerijs Vorobjovs, Justs Jakovļevs, Renārs Grodskis un Matīss Šteinhards.Vislabāko sniegumu rādīja Justs Jakovļevs, kurš aizcīnījās līdz finālam, kurā visnotaļ saspringtā spēlē ar rezultātu 6-7(2) 7-6(8) 4-6 tika atzīts Rūdolfa Aksenoka (ACB/VL tenisa skola) pārākums, līdz ar to Justs Jakovļevs izcīnīja 2.vietu.

Spēle par 3.vietu notika starp diviem Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvjiem – Valeriju Vorobjovu un Matīsu Šteinhardu. Ar 2-6 6-3 6-2 uzvaru un 3.vietu turnīrā izcīnīja Matīss Šteinhards.

Liepājā noslēgusies pludmales tenisa 2017.gada sezona

23.un 24.septembrī Liepājas pludmalē tika aizvadītas  “Liepājas meistarsacīkstes pludmales tenisā 2017”, lai noskaidrotu Liepājas pilsētas labākos pludmales tenisistus 2017.gada vasaras sezonā. Sacensības norisinājās vīriešu, sieviešu un jaukto pāru konkurencēs AMATIERU LĪGĀ un PRO LĪGĀ.Pludmales tenisa sezonas noslēgums norisinājās patīkami siltos un saulainos laika apstākļos. Pro līgā sacensībām pieteicās tikai jauktie pāri, saspringtā konkurencē triumfēja Baiba Damberga un Elans Zīverts, 2.vietu ieguva Gita Karule un Elans Strazdiņš, 3.vietā ierindojās Ilze Kārkliņa un Sandis Dejus.Amatieru līgā, 11 jaukto pāru konkurencē triumfēja Ieva Pelnēna un Andris Karulis, 2.vietu ieguva Liene Lasmane un Kristaps Catlaks, 3.vietu izcīnīja Gints un Krista Siliņi.Amatieru līgā sievietēm 1.vietu izcīnīja Ilze Kārkliņa un Baiba Damberga, 2.vietu ieguva Evija Reinfelde un Liene Lasmane, 3.vietā ierindojās Zane Vilnīte un Ieva Pelnēna.Amatieru līgā vīriešiem 1.vietu izcīnīja Elans Strazdiņš un Daniels Špaks, 2.vietu ieguva Ģirts Antonovs un Rihars Dūčis, 3.vietā ierindojās Egils Sveilis un Elans Zīverts.Liepājas Tenisa sporta skola izsaka lielu pateicību par atbalstu Ģirtam Antonovam, Andrim Karulim, pludmales kafejnīcai “Red Sun Buffet” un Liepājas sporta pārvaldei.Vairāk attēlu sadaļā “Galerija“.

Liepājā aizvadītas vairākas sacensības

No 11.līdz 16.septembrim Liepājas Tenisa sporta skolas kortos norisinājās “Liepājas Tenisa sporta skolas un Ferax vasaras meistarsacīkstes” U18, U14 un U12 vecuma grupās. Uzvaras turnīrā izcīnīja Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi, izņemot U12 vecuma grupu meitenēm, kur uz medaļas izcīnīja Liepājas viesi.U18 vecuma grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Dana Gribeļska, 2.vietā ierindojās Veronika Zalcmane, 3.vietu ieguva Evelīna Ķīvīte.U14 vecuma grupā zēniem 1.vietu izcīnīja Dāvids Špaks, 2.vietu ieguva Dāvis Rolis, 3.vietā ierindojās Kārlis Vēberis.

U14 vecuma grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Anastasija Rižkova, 2.vietu ieguva Paula Jankova, 3.vietu ieguva Evelīna Ķīvīte.

U12 vecuma grupā zēniem 1.vietu izcīnīja Ričards Špaks, 2.vietā ierindojās Kristians Lasmanis, 3.vietu izcīnīja Didzis Vārna.

U12 vecuma grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Marina Markina (Ādaži TC), 2.vietā ierindojās Laura Spārniņa (LSNT akadēmija), 3.vietu ieguva Madara Balode (TK Jelgava).

Liepājas Tenisa sporta skolas un Ferax vasaras meistarsacīkstes atbalstīja – uzņēmums “Ferax”.

16.un 17.septembrī Liepājas Tenisa sporta skolas kortos tika aizvadīts “Liepājas Čempionāts”.

Sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Alise Vindiga, 2.vietā ierindojās Alise Grundule, 3.vietu ieguva Veronika Zalcmane.

Liepājas meistarsacīkstes pludmales tenisā 2017!

2017.gada 23.un 24.septembrī 11:00 Liepājas pludmales volejbola laukumos pie centrālās Glābšanas stacijas, kā arī pludmales kafejnīcas “OMM” pludmales tenisa kortos norisināsies “Liepājas meistarsacīkstes pludmales tenisā 2017”, lai noskaidrotu Liepājas pilsētas labākos pludmales tenisistus 2017.gada vasaras sezonā.Turnīrā aicināts piedalīties ir jebkurš Latvijas Republikas iedzīvotājs, kurš uz turnīra norises dienu ir sasniedzis 14 (četrpadsmit) gadu vecumu. Dalībnieki tiks iedalīti divās līgās AMATIERU LĪGA un PRO LĪGA. 23.septembrī tiks izspēlētas pāru spēles vīriešiem, sievietēm, bet 24.septembrī sacensības notiks  jaukto pāru konkurencē. Dalības maksa turnīram € 10 (desmit eiro) no dalībnieku pāra katrai dienai.

Pirmo trīs vietu ieguvēju pāri vīriešiem, sievietēm un jauktajiem pāriem katrā līgā atsevišķi gan AMATIERU LĪGĀ un PRO LĪGĀ saņems medaļas un pārsteiguma balvas.

Iesildīšanās katru dienu sāksies jau 10:00, pieteikšanās turnīram konkrētajā dienā iespējams līdz 10:30, bet turnīra izloze katru dienu notiks 10:50.

Sacensības organizē Liepājas Tenisa sporta skola sadarbībā ar Liepājas Sporta pārvaldi.

Liepājas meistarsacīkšu pludmales tenisā 2017 NOLIKUMS.

Tiekamies smiltīs!

No Ventspils atved divus zeltus

3.septembrī Rīgā norisinājās “PTA balvas izcīņa” U8 vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Orests Ronis. Apakšgrupā Orests guva uzvaru pār abiem pretiniekiem, līdz ar to, ieguva iespēju sacensties par uzvaru visā turnīrā. Fināla turnīrā Orestam bija jāsacenšas pret pārējiem apakšgrupu uzvarētājiem. Izcīnot vienu uzvaru divās spēlēs Orests Ronis izcīnīja 2.vietu turnīra kopvērtējumā.10.septembrī Ventspilī norisinājās “Ventspils balvas izcīņa” U8 vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Orests Ronis, Emīlija Brūdere, Poļina Iļasova un Jeļizaveta Rižkova.Zēnu konkurencē Orests Ronis savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, kas deva iespēju spēlēt pusfinālā, kurā Orests spēja gūt uzvaru. Fināla spēlē, visnotaļ līdzīgā spēlē, ar rezultātu 11:9 Orests Ronis guva uzvaru un triumfēja turnīra kopvērtējumā.

Meiteņu konkurencē Jeļizaveta Rižkova izcīnīja 3.vietu savā apakšgrupā, kopvērtējumā iegūstot 6.vietu. Savukārt, Poļina Iļasova un Emīlija Brūdere guva uzvaras visās savu apakšgrupu spēlēs, tādējādi kvalificējās pusfinālam. Emīlija Brūdere pusfinālā piedzīvoja zaudējumu ar 10:12 un diemžēl arī cīņā par 3.vietu tika piedzīvots zaudējums, līdz ar to Emīlija Brūdere ierindojās 4.vietā turnīra kopvērtējumā. Poļina Iļasova pusfinālā pārliecinoši ar 11:3 nodrošināja sev vietu finālā, kurā arī tika izcīnīta uzvara, līdz ar to Poļina Iļasova izcīnīja 1.vietu turnīra kopvērtējumā.