Gūst uzvaru starptautiskā turnīrā

No 10.līdz 17.februārim Lietuvas pilsētā Šauļos norisinājās Tennis Europe starptautiskais turnīrs “Toyota Cup 2018” U16 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja – Patrīcija Špaka, Elza Tomase, Alise Vindiga un Valerijs Vorobjovs.

Valerijs Vorobjovs dalību uzsāka pamatturnīrā, tomēr jau 1.kārtā ar 0-6 2-6 piedzīvoja zaudējumu Jakub Federowicz no Polijas. Papildus vienspēļu turnīram, Valerijs pārī ar lietuvieti Vilius Gaubas piedalījās arī dubultspēļu turnīrā. 1.kārtā Valerijs ar Vilius guva uzvaru ar 6-2 6-1 pār lietuviešiem Tauras Mickus un Dominykas Stonkus. Spēlē par iekļūšanu pusfinālā Valerijs ar Vilius piedzīvoja zaudējumu poļu pārim Jakub Federowicz un Marcel Kamrowski ar 2-6 2-6.

Meiteņu konkurencē Alise Vindiga dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, kurā uzvarēja abas spēles un nodrošināja sev vietu pamatturnīrā pie pārējām liepājniecēm. Pamatturnīra 1.kārtā Alise ar 7-6(1) 6-0 guva uzvaru pār citu kvalifikācijas turnīra uzvarētāju Daria Mitrokhina no Krievijas. 2.kārtā Alise ar 6-1 6-4 no turnīra izslēdza lietuvieti Otilija Norkute. Spēlē par iekļūšanu pusfinālā Alise Vindiga ar līdzīgu spēli un rezultātu 6-3 4-6 4-6 piekāpās Nikol Palecek no Serbijas un no turnīra izstājās.

Elza Tomase 1.kārtā ar 6-2 6-0 pārspēja lietuvieti Meda Reimoryte. 2.kārtā Elza ar 6-0 6-4 guva uzvaru pār ukrainieti Yulia Zhytelna, savukārt cīņā par iekļūšanu pusfinālā Elza Tomase saspringtā spēlē ar 5-7 6-2 0-6 piekāpās Lietuvas pārstāvei Patricija Paukstyte.

Patrīcija Špaka 1.kārtā ar 6-3 6-1 pārspēja Tatiana Muzykantskaya no Krievijas, 2.kārtā ar 6-3 6-1 tika gūta uzvara pār lietuvieti Emilija Tverijonaite. Lai iekļūtu pusfinālā, Patrīcija guva uzvaru pār savu tautieti Sabīni Rutlauku ar 6-4 6-1. Ar pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 6-1 6-0 pār lietuvieti Klaudija Bubelyte Patrīcija sev nodrošināja vietu finālā, kurā bija jātiekas ar Elzas pāridarītāju Patricija Paukstyte no Lietuvas. Ar visnotaļ pārliecinošo 6-4 6-1 Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāve Patrīcija Špaka nodrošināja sev uzvaru starptautiskajā Tennis Europe turnīrā!

Paralēli vienspēlēm Patrīcija Špaka pārī ar Elzu Tomasi piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, kurā turnīrs beidzās spēlē par dubultspēļu finālu, kurā ar saspringto 2-6 6-4 10-12 tika atzīts Lietuvas pāra Klaudija Bubelyte un Patricija Paukstyte pārākums.

Apsveicam Patrīciju Špaku ar izcīnīto uzvaru!

No Ādažiem atved zeltu un sudrabu

10.februārī Ādažos norisinājās “TC “Ādaži” balvas izcīņa” U8 un U9 vecuma grupām. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja – U8 vecuma grupā Damirs Livanskis un Emīlija Brūdere, U9 vecuma grupā Paula Gurecka un Karolīna Lāce.

U8 vecuma grupā zēniem Damirs Livanskis savā apakšgrupā izcīnīja uzvaras visās četrās spēlēs, līdz ar to iegūstot iespēju sacensties par uzvaru turnīra kopvērtējumā. Cīņā par iekļūšanu finālā Damirs ar 11-9 guva uzvaru pār Raimondu Stabiņu (Mārupes TS). Finālā Damirs ar 4-11 piedzīvoja zaudējumu Jēkabam Stikutam, līdz ar to Damirs Livanskis izcīnīja 2.vietu turnīra kopvērtējumā.

U8 vecuma grupā meitenēm Emīlija Brūdere savā apakšgrupā izcīnīja 3.vietu, kas deva viņai iespēju sacensties par 9.-12.vietu turnīra kopvērtējumā. Uzvarot vienā no divām spēlēm Emīlija Brūdere ierindojās 10.vietā turnīra kopvērtējumā.

U9 vecuma grupā Karolīna Lāce savā apakšgrupā ierindojās 3.vietā, savukārt, Paula Gurecka ierindojās 4.vietā apakšgrupā. Turnīra kopvērtējumā Paula Gurecka izcīnīja dalīto 13.vietu, bet Karolīna Lāce – dalīto 9.vietu.

Savukārt, 11.februārī Ādažos tika aizvadīta “TC Ādaži BABOLAT balvas izcīņa” U 10 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Bogdans Kozlovs, Alise Latiša un Anna Azarova.

Zēnu konkurencē Bogdans izcīnīja 2.vietu savā apakšgrupā, bet turnīra kopvērtējumā ierindojās 8.vietā.

Meiteņu konkurencē Alise izcīnīja 3.vietu savā apakšgrupā, bet turnīra kopvērtējumā viņa izcīnīja 9.vietu, savukārt, Anna savā apakšgrupā izcīnīja 1.vietu, iegūstot iespēju sacensties par uzvaru turnīra kopvērtējumā. Uzvarot kā pusfinālā, tā arī finālā, Anna Azarova izcīnīja uzvaru arī turnīra kopvērtējumā.

LTS kausa posmā godalgotas vietas

No 2.-4.februārim Rīgā norisinājās LTS kausa 2.posms U18 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Valerijs Vorobjovs, Renārs Grodskis, Elza Tomase, Alise Vindiga, Veronika Zalcmane, kuri sacensības uzsāka pamatturnīrā, savukārt, ar kvalifikācijas sacensībām turnīru uzsāka Alise Grundule.

Valerijs Vorobjovs un Renārs Grodskis līdz finālam guva uzvaras pār visiem saviem pretiniekiem, līdz ar to, Valerijam un Renāram par uzvaru turnīrā bija jāsacenšas savā starpā. Ar 6-2 6-3 šoreiz pārāks izrādījās Valerijs, līdz ar to Renārs Grodskis izcīnīja 2.vietu, bet Valerijs Vorobjovs izcīnīja 1.vietu turnīrā.

Meiteņu konkurencē kvalifikācijas kārtā Alise Grundule diemžēl nespēja kvalificēties pamatturnīram. Taču pamatturnīrā Alise Vindiga un Veronika Zalcmane zaudējumu piedzīvoja jau 1.kārtā. Elza Tomase 1.kārtā ar 6-4 6-0 guva uzvaru pār Elizabeti Kļavinsku (Mārupes TS). 2.kārtā Elza ar 6-4 6-1 uzvarēja pār Niku Balmisevu (ACB/VL tenisa skola). Pusfinālā Elza, sacenšoties pret Sabīni Rutlauku (Rīgas satiksmes TK) ar 6-7(3) 2-6 piedzīvoja zaudējumu un ierindojās dalītajā 3.vietā.

Liepājnieki pārstāv Latvijas izlasi

No 2.-4.februārim Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi Dāvis Rolis un Dāvids Špaks Latvijas U14 izlases sastāvā devās uz Zviedriju, kur piedalījās Tennis Europe Ziemas kausa kvalifikācijas turnīrā “Tennis Europe Winter Cups by HEAD”. Par izlases komandas kapteini tika nozīmēta Liepājas Tenisa sporta skolas trenere – Olga Bordjugova

Turnīrā Latvijas komanda sacentās pret Krievijas, Igaunijas un Norvēģijas izlasēm. Kopā aizvadot deviņas spēles, uzvara diemžēl tika gūta tikai pēdējā spēlē-dubultspēlē, kurā Dāvids Špaks, spēlējot pārī ar Danielu Tenu ar 6-0 4-6 10-4 tika gūta uzvara pār Norvēģijas pāri.

Aizvadītas sacensības Jelgavā

No 2.-4.februārim Jelgavā norisinājās sacensības “Tenisa Klubs Jelgava” U12 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja un dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas sacensībām – Paula Kapleite, Ketlina Arone, Elizabete Marta Hamitova. Kvalifikācijas sacensības pārvarēja Ketlina Arone. Taču diemžēl turnīra 1.kārtā Ketlina piedzīvoja zaudējumu turnīra uzvarētājai Polinai Korolovai (Biedrība Teniss Rīgā).

LTS kausa posmā izcīna sudrabu un bronzu

25.-27.janvārī Jūrmalā tika aizvadīts LTS kausa 1.posms U14 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Dāvids Špaks, Ričards Špaks, Evelīna Ķīvīte, Enija Paula Aploka un Karolīna Skābe.Ričards Špaks zaudējumu piedzīvoja jau 1.kārtā ar 0-6 0-6 piekāpjoties Danielam Tenam (ACB/VL tenisa skola). Savukārt, Dāvids Špaks 1.kārtā ar 6-0 6-0 guva vieglu uzvaru pār Mihailu Vasiljevu (LSNT akadēmija). 2.kārtā Dāvids turpināja ar 6-0 6-1 pieveicot Aleksandru Taukaču (ACB/VL tenisa skola). Taču cīņā par iekļūšanu finālā Dāvids ar 3-6 2-6 atzina Reiņa Kupfera (ACB/VL tenisa skola) pārākumu. Cīņā par 3.vietu Dāvids Špaks guva vieglu uzvaru ar 6-0 6-0 pār Kristapu Tauriņu (Ādaži TC), līdz ar to Dāvids Špaks izcīnīja bronzas medaļu.Meiteņu konkurencē Karolīna Skābe no turnīra izstājās jau pēc 1.kārtas. Enija Paula Aploka 1.kārtā ar 6-2 6-0 guva uzvaru pār Patricia Unguri-Rogozevecu, taču 2.kārtā Enija spraigā spēlē ar 6-4 5-7 1-6 piedzīvoja zaudējumu Sindijai Manovskai (ACB/VL tenisa skola). Evelīna Ķīvīte 1.kārtā ar 6-0 6-7(6) 6-3 guva uzvaru pār Līvu Vēveri (Denisa Pavlova TS). 2.kārtā Evelīna ar 6-2 7-5 uzveica Marinu Markinu (Ādaži TC). Pusfinālā Evelīna ar 6-4 6-2 guva uzvaru pār ar 1.numuru izsēto Dārtu Vorslavu (ACB/VL tenisa skola). Finālā Evelīna spēkojās pret Sindiju Manovsku un saspringtā spēlē ar 6-4 2-6 1-6 piedzīvoja zaudējumu, līdz ar to Evelīna Ķīvīte izcīnīja sudraba medaļu.

Senioru turnīrā izcīna sudrabu

27.un 28.janvārī Ādažos norisinājās “Pure BLUEBOX kauss SEN” senioriem. 35+ vīriešu konkurencē Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Mārtiņš Jaunzems un Andis Aigars.

Andis Aigars 1.kārtā ar 7-5 7-6(5) pieveica Ģirtu Bērziņu (PAT tenisa klubs), savukārt cīņā par iekļūšanu pusfinālā Andis ar 2-6 4-6 piedzīvoja zaudējumu Egilam Valeinim (Latvijas Ārstu TS). Mārtiņš Jaunzems turnīru uzsāka ar 2.kārtu, kurā ar 6-3 6-3 guva uzvaru pār Oskaru Dagili (Ādaži TC). Pusfinālā Mārtiņš guva uzvaru pār Ilmāru Ērgli (Ādaži TC) ar 0-6 6-4 6-2, tādējādi iekļūstot turnīra finālā, kurā ar 1-6 1-6 tika piedzīvots zaudējums pret Alvi Taboru (Ādaži TC). Līdz ar to Mārtiņš Jaunzems izcīnīja 2.vietu turnīrā.

Izcīna bronzas medaļu

21.janvārī Rīgā norisinājās Tennis Pro Academy AFY balvas izcīņa U9 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Timo Bertrams Tikums, Orests Ronis un Karolīna Lāce.

Orests Ronis savā apakšgrupā, uzvarot divas no četrām spēlēm, guva iespēju sacensties par 7.-9.vietu. Uzvarot abas spēles, Orests Ronis izcīnīja 7.vietu kopvērtējumā. Timo Bertrams Tikums savā apakšgrupā, uzvarot trīs no četrām spēlēm, guva iespēju sacensties par uzvaru turnīra kopvērtējumā. Turnīra noslēguma fāzē Timo Bertrams Tikums izcīnīja 3.vietu kopvērtējumā.

Karolīna Lāce savā apakšgrupā guva trīs uzvaras četrās spēlēs, gūstot iespēju sacensties par 5.-8.vietu turnīra kopvērtējumā, noslēgumā ierindojoties dalītajā 7.vietā kopvērtējumā.

Patrīcija Špaka triumfē LTS kausa 1.posmā

No 19.līdz 21.janvārim Ādažos norisinājās šā gada 1.posms LTS kausam U18 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Valerijs Vorobjovs, Dāvids Špaks, Patrīcija Špaka, Alise Vindiga un Veronika Zalcmane.

Dāvids Špaks dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas kārtu, kurā ar 5-7 6-2 6-0 tika pieveikts Edvards Šnepsts (LSNT akadēmija) un līdz ar to tika nodrošināta vieta pamatturnīrā. Pamatturnīra 1.kārtā Dāvids ar 6-1 6-2 guva uzvaru pār Kristapu Kraukli (ACB/VL tenisa skola), savukārt, spēlē par iekļūšanu pusfinālā Dāvids ar 2-6 0-6 piekāpās Jānim Auslandam (LSNT akadēmija). Valerijs Vorobjovs pamatturnīra 1.kārtā ar 6-3 6-3 guva uzvaru pār Veinu Vrobļevski (LSTA-SK). 2.kārtā Valerijs pārspēja Ivanu Trifanovu (Ventspils TK) ar 7-5 7-6(3). Saspringtā pusfināla spēlē Valerijs Vorobjovs piekāpās nākamajam turnīra uzvarētājam Daniilam Snaideram (ACB/VL tenisa skola) ar 6-7(7) 7-6(3) 1-6. Zaudējuma garšu Valerijs Vorobjovs piedzīvoja arī spēlē par trešo vietu pret Daniilu Žukovu (Jūrmala TK) ar 2-6 0-6, tādējādi iegūstot 4.vietu turnīrā.

Meiteņu konkurencē Veronika Zalcmane piedzīvoja zaudējumu jau 1.kārtā ar 2-6 3-6 piekāpjoties Agritai Gavronskai (Mārupes TS). Savukārt, Alise Vindiga 1.kārtā ar 6-3 6-3 guva uzvaru pār Lauru Plīkši (Ādaži TC), bet cīņā par pusfinālu Alise piekāpās Laurai Slisanei (ACB/VL tenisa skola) ar 1-6 1-6. Patrīcija Špaka 1.kārtā guva pārliecinošu uzvaru ar 6-0 6-0 pār Jelizaveti Govrovu (LSNT akadēmija). 2.kārtā turpinot pārliecinoši spēlēt Patrīcija ar 6-1 6-1 guva uzvaru pār Niku Balmisevu (ACB/VL tenisa skola). Arī pusfinālā Patrīcija Špaka turpināja pārliecinoši apspēlēt savas pretinieces un ar 6-1 6-0 guva uzvaru pār Terēzi Vēveri (Denisa Pavlova TS). Finālā pret Sabīni Rutlauku (Rīgas satiksmes TK) Patrīcija Špaka ar 6-1 6-3 guva uzvaru un izcīnīja uzvaru LTS kausa 1.posmā.

Jaunākie tenisisti mājās atved divus sudrabus

20.janvārī Rīgā norisinājās Tennis Pro Academy AFY balvas izcīņa U8 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Damirs Livanskis, Olivers Arons, Leonards Ozoliņš, Jeļizaveta Rižkova, Emīlija Brūdere, Beatrise Varkale un Keitija Petrovica.

Olivers Arons uzvarot vienu no piecām apakšgrupas spēlēm, ierindojās 5.vietā savā apakšgrupā. Leonards Ozoliņš uzvarot divas no piecām savas apakšgrupas spēlēm, ierindojās 4.vietā savā apakšgrupā. Damirs Livanskis savā apakšgrupā izcīnīja 1.vietu uzvarot četras no piecām spēlēm un guva iespēju sacensties par uzvaru turnīrā. Ar 11-8 uzvarot pusfinālā, Damirs nodrošināja sev vietu finālā, kur piekāpjoties ar 7-11 Damirs Livanskis izcīnīja 2.vietu turnīra kopvērtējumā.

Emīlija Brūdere, uzvarot trīs no piecām spēlēm, savā apakšgrupā ierindojās 3.vietā. Keitija Petrovica diemžēl nespēja gūt nevienu uzvaru, līdz ar to ierindojās 6.vietā savā apakšgrupā. Beatrise Varkale guva vienu uzvaru piecās spēlēs un ierindojās 6.vietā savā apakšgrupā, savukārt, Jeļizaveta Rižkova uzvarēja visās piecās apakšgrupas spēlēs un nodrošināja iespēju sacensties par uzvaru turnīrā. Pusfinālā ar 11-7 Jeļizaveta guva uzvaru, taču finālā ar 5-11 tika piedzīvots zaudējums, līdz ar to Jeļizaveta Rižkova izcīnīja 2.vietu turnīra kopvērtējumā.