No Jelgavas atved dubultuzvaru

4.un 5.novembrī Jelgavā norisinājās turnīrs U18 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Valerijs Vorobjovs un Alise Vindiga.

Valerijs Vorobjovs ar salīdzinoši vieglām uzvarām iekļuva finālā, kurā ar 7-6(2) 6-3 tika pārspēts Markuss Tions (Tennis Pro Academy). Līdz ar to Valerijs Vorobjovs izcīnīja 1.vietu turnīrā.Alise Vindiga, līdzīgi kā Valerijs, ar salīdzinoši vieglām uzvarām iekļuva finālā, kurā ar 6-2 6-4 guva uzvaru pār Lauru Slišāni (ACB/VL Tenisa skola). Tādējādi Alise Vindiga izcīnīja uzvaru turnīrā un kopā ar Valeriju Vorobjovu atveda uz Liepāju divas zelta medaļas.

Rīgā izcīna zeltu

5.novembrī Rīgā norisinājās “Tennis 4 Fun balvas izcīņa” U9 vecuma grupai. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Timo Bertrams Tikums, Orests Ronis, Paula Gurecka un Karolīna Lāce.

Zēnu konkurencē Orests Ronis turnīra kopvērtējumā ierindojās 7.vietā, savukārt, Timo Bertrams Tikums izcīnīja 4.vietu.

Meiteņu Karolīna Lāce izcīnīja 5.vietu, savukārt, Paula Gurecka spēja sev izcīnīt vietu finālā, kurā tika gūta uzvara, līdz ar to Paula Gurecka izcīnīja uzvaru turnīra kopvērtējumā.

Liepājnieki atbalstīja Ostapenko Singapūrā

Liepājas Tenisa sporta skolas bijušie audzēkņi Andrejs Koļesins (treneris Edgars Ernestsons) un Dace Koļesina (mātes uzvārds – Mežniece) (trenere Biruta Porcika) piedalījās Latvijas vadošās tenisistes Aļonas Ostapenko mammas un viņas treneres (arī bijušās Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknes (trenere Biruta Porcika)), Jeļenas Jakovļevas delegācijā, kura devās uz Singapūru, lai atbalstītu Aļonu WTA Finals sezonas noslēguma galvenā turnīra pēdējā spēlē. Jāpiemin, ka Aļona bija pirmā tenisiste vai tenisists Latvijas tenisa vēsturē, kurš iekļuvis WTA sezonas noslēguma turnīrā, kurā tiek aicinātas tikai pasaules 8 labākas tenisistes.Turnīra pēdējā spēlē Aļonai bija jācīnās pret savas apakšgrupas uzvarētāju Karolīnu Pliškovu no Čehijas. Prieks atzīt, ka Andreja un Daces atbalsts ar Latvijas un Liepājas karogiem, spēlēja pozitīvu lomu spēlē, kurā Aļona parādīja savu labāko sniegumu, pieveicot pasaules 3.raketi ar rezultātu 6/3, 6/1. Ar šo uzvaru, Aļona beidza šo sezonu ar Latvijas vēsturē augstāko vietu tenisa rangā, kā 7.rakete pasaulē. Vēlam Aļonai un Jeļenai, veiksmīgu nākamo sezonu!Aļona Ostapenko, kuras mamma ir liepājniece un bērnības gados trenējās Liepājas Tenisa sporta skolā, bērnībā bieži pavadīja savu laiku vasarās viesojoties Liepājā, gan piedaloties turnīros, kā arī trenējoties. Vienā no fotogrāfijām redzama arī trīskārtējas E.Ernestsona balvas turnīru uzvarētājas Aļonas Ostabenko bildi no 2005.gada ar turnīra galveno trofeju.Aļona ieguva arī WTA 2017.gada visprogresējošākās spēlētājas balvu Singapūrā.

Eduards Grodskis no Lietuvas atved dubultuzvaru

No 26.-29.oktobrim Lietuvas pilsētā Klaipēdā norisinājās starptautisks turnīrs “Klaipeda Autumn Open 2017 Carlsberg Cup” senioriem, kurā piedalījās arī Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvis Eduards Grodskis, kurš piedalījās V40 kategorijā.Vienspēļu 1.kārtā Eduards ar 6-3 6-0 pārspēja Nerijus Bendinskas (Lietuva), tādējādi iekļūstot ceturtdaļfinālā, kurā ar 6-2 6-2 tika pieveikts Viktoras Gasiunas (Lietuva). Lai iekļūtu finālā Eduards aizvadīja saspringtu spēli, kurā ar 6-4 4-6 6-2 tika gūta uzvara pār Konstantin Sushkov (Krievija). Finālā pret Skrimantas Jutkonis (Lietuva) ar 6-1 6-3 tika gūta uzvara, līdz ar to Eduards Grodskis izcīnīja zelta medaļu Klaipēdas turnīrā.Paralēli vienspēlēm, Eduards Grodskis V35 kategorijā pārī ar Tomas Butvilas (Lietuva) piedalījās arī dubultspēlēs, kurās tika iekļūts finālā. Fināla spēlē pret Robertas Blagusauskas (Lietuva) un Viktoras Gasiunas (Lietuva) ar 6-3 6-2 tika gūta uzvara, līdz ar to Eduards Grodskis un Tomas Butvilas izcīnīja uzvaru dubultspēļu turnīrā, tādējādi Eduards Grodskis nodrošināja sev dubultuzvaru turnīrā Klaipēdā.

Jaunie tenisisti piedalās turnīrā Jelgavā

28.un 29.oktobrī Jelgavā norisinājās “JTC atklātais turnīrs” U10 vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Matīss Ozoliņš-Pese, Laura Kristiāna Sprūde, Anna Azarova, Anastasija Lomovska un Annete Skripka.

Zēnu konkurencē Matīss Ozoliņš-Pese savā apakšgrupā uzvarot divas no četrām spēlēm, turnīra kopvērtējumā ierindojās dalītajā 11.-12.vietā.

Meiteņu konkurencē Anastasija Lomovska kopvērtējumā izcīnīja dalīto 17.-20.vietu, Annete Skripka dalīto 13.-16.vietu, Laura Kristiāna Sprūde dalīto 9.-12.vietu, savukārt, Anna Azarova savā apakšgrupā uzveica visas pretinieces, tādējādi iegūstot iespēju sacensties arī par uzvaru visā turnīrā. Taču piedzīvojot zaudējumus, Anna Azarova ieguva 4.vietu turnīra kopvērtējumā.

LTS kausa noslēgumā liepājnieki izcīna vairākas medaļas

No 24.-27.oktobrim Rīgā norisinājās LTS kauss “MASTERS” fināla posms, kurā pēc astoņu posmu kopvērtējuma visas sezonas garumā, piedalījās labākie tenisisti katrā vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā trešajā LTS kausa sezonā pārstāvēja U12 vecuma grupā – Dāvis Rolis, Ričards Špaks un Enija Paula Aploka, U14 vecuma grupā – Dāvids Špaks un Evelīna Ķīvīte, U18 vecuma grupā – Valerijs Vorobjovs, Justs Jakovļevs, Renārs Grodskis, Matīss Šteinhards, Patrīcija Špaka, Elza Tomase un Alise Vindiga.U12 vecuma grupā zēniem Ričards Špaks piedzīvoja zaudējumu jau 1.kārtā, bet Dāvis Rolis ar divām pārliecinošām uzvarām iekļuva finālā, kurā bija jāsacenšas pret Gustavu Dambiņu (Tennis Pro Academy). Saspringtā fināla spēlē ar 6-4 4-6 4-6 Dāvis Rolis nespēja gūt uzvaru un izcīnīja 2.vietu turnīrā.U12 vecuma grupā meitenēm Enija Paula Aploka spēja pārliecinoši iekļūt finālā, kurā diemžēl tika piedzīvots zaudējums ar 4-6 3-6 spēlē pret Nikolu Nikolajevu (Biedrība Teniss Rīgā), līdz ar to Enija Paula Aploka izcīnīja 2.vietu turnīrā.
 
U14 vecuma grupā zēniem Dāvids Špaks ar 6-1 6-1 iekļuva pusfinālā, kurā tika piedzīvots zaudējums nākošajam turnīra uzvarētājam Edvardam Liepiņam (ACB/VL tenisa skola) ar 0-6 1-6, taču cīņā par 3.vietu Dāvids Špaks ar 7-5 6-3 guva uzvaru pār Ruslanu Fiļipenko (Lielupe TC) un līdz ar to Dāvids Špaks izcīnīja bronzas medaļu.U14 vecuma grupā meitenēm Evelīna Ķīvīte diemžēl nespēja iekļūt pusfinālā piedzīvojot zaudējumu ar 2-6 6-7(5) Elizabetei Kļavinskai (Mārupes TS).
 
U18 vecuma grupā zēniem vislabāko rezultātu spēja sasniegt Matīss Šteinhards, izcīnot trešo vietu turnīrā.U18 vecuma grupā meitenēm vislabāko rezultātu sasniedza Patrīcija Špaka, kura spēja aizcīnīties līdz finālam, kurā ar 6-1 2-6 2-6 tika piedzīvots zaudējums Margaritai Ignatjevai (Rīgas satiksmes TK), līdz ar to Patrīcija Špaka izcīnīja 2.vietu turnīrā.

Ziemas sezonā administrācija atradīsies Ledushallē

Liepājas Tenisa sporta skolas administrācija informē, ka ar 2017.gada 25.oktobri administrācija atradīsies Liepājas Ledushallē 2.stāvā pa labi. Administrācijas darba laiks no 9:00-16:00 (Ja plāno apmeklēt sporta skolas administrāciju lūgums informēt par ierašanos zvanot uz nr. 26113378).

Liepājas tenisa senioru komandai līdz šim labākais panākums Eiropas čempionātā

Liepājas tenisa senioru komanda atgriezusies no Maljorkas (Spānija), kur Eiropas klubu senioru čempionātā uzrādījusi līdz šim labāko sasniegumu Latvijas senioru tenisa vēsturē – iegūta augstā 4.vieta. Seškārtējie Latvijas čempioni piedalījās 35+ vecuma grupā, par spīti tam, ka visi tās biedri jau spēlē 40+ grupā.Komandu Eiropas čempionātā pārstāvēja Andrejs Koļesins, Eduards Grodskis, Arunas Rozga, Artūrs Eglītis, Didzis Holštroms, Gints Rolis un Andis Čerņecovs, kā arī nespēlējošais komandas kapteinis, komandas lojālākais fans – bijušais ilggadējais Liepājas tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons.“Esam gandarīti par sasniegto. Ceturtā vieta ir mūsu līdz šim augstākais sasniegums un nākamgad esam gatavi cīņai par medaļām. Liepājas vārds šogad pasaulē jau daudzkārt izskanējis saistībā ar tenisu, mums prieks, ka arī mēs pielikām savu artavu Liepājas pilsētas popularizēšanai,” saka viens no komandas līderiem Andrejs Koļesins.

Eiropas čempionātā vīriešiem spēļu formāts ir 3 vienspēles un 2 dubultspēles, par katru no spēlēm piešķirot vienu punktu.  Liepājnieki ļoti veiksmīgi aizvadīja spēles savā apakšgrupā, izcīnot vietu play-off kārtā, jeb čempionāta pusfinālā, kur nācās piekāpties turnīra uzvarētājiem – komandai no Nīderlandes un Vācijas valsts čempiona vienībai.Apakšgrupas spēlēs Liepājas komandas pirmie pretinieki bija Vācijas bundeslīgas 2016.gada uzvarētāji 30+ grupā – komanda “Ratinger TC GW 1911”. Diemžēl, liepājnieki vāciešiem piekāpās ar rezultātu 2-3, turklāt vācu komandai izdevās izraut uzvaru izšķirošās spēles 3.seta taibreikā ar rezultātu 10-8. Savukārt, nākamos pretiniekus – 2016.gada Eiropas komandu čempionus no Barselonas – liepājnieki sīvā cīņā uzveica ar rezultātu 3-2, kad izšķirošajā dubultspēlē uzvaru ar rezultātu 7-5, 7-6 nodrošināja Eduards Grodskis un Arunas Rozga. Tālāk sekoja uzvara arī pār Turcijas komandu, kas ļāva Liepājas komandai iekļūt čempionāta pusfinālā.

Cīņā par iekļūšanu finālā Liepājas komanda tikās ar čempionāta favorītiem – komandu no Nīderlandes. Tika piedzīvots zaudējums ar 0-3, tomēr tas nepārsteidza, jo tās sastāvā spēlēja vieni no stiprākiem spēlētājiem pasaulē 35+ grupā, tai skaitā šī gada Dienvidāfrikā rīkotā ITF Pasaules čempionāta uzvarētājs gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs.

Par bronzu liepājniekiem jau atkārtoti nācās spēkoties ar pieredzējušiem vāciešiem. Komandas kapteinim Andrejam Koļesinam nācās atzīt vāciešu stiprākā spēlētāja pārākumu. Savukārt komandas trešais numurs Arunas Rozga revanšējās par zaudējumu apakšgrupas spēlē. Ļoti aizraujoša un izšķiroša cīņa vienspēlēs noritēja Eduardam Grodskim – spēles uzvarētājs bija jānoskaidro izšķirošā setā, kurā ar rezultātu 13-11 šoreiz veiksmīgāks izrādījās vācietis.Sāpīgi, bet liepājniekiem nācās atdot 3.vietu bez dubultspēļu cīņas, jo lietus dēļ cīņa par medaļām tika pārlikta no piektdienas uz sestdienu, kad komandai bija jāatgriežas Latvijā.  

Komandas dalībnieki pateicas Liepājas domei un Liepājas tenisa sporta skolai par atbalstu, kā arī saka paldies saviem treneriem Edgaram Ernestsonam un Birutai Porcikai. Ņemot vērā, ka liepājnieki uzvarēja arī šī gada Latvijas komandu čempionātā, arī nākamgad komanda dosies uz Eiropas čempionātu, šoreiz jau, lai cīnītos par medaļām.

LTS kausa posmā 2 liepājnieki

No 6.-8.oktobrim Jelgavā norisinājās LTS kausa 8.posms U12 vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Ričards Špaks (pamatturnīrā) un Valērija Januška, kura sacensības uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, taču izšķirošajā spēlē par iekļūšanu pamatturnīrā diemžēl piedzīvoja zaudējumu.Ričards Špaks pamatturnīra 1.kārtā guva uzvaru pār Armandu Duku (Enri TK) ar 6-4 6-4, taču cīņā par iekļūšanu pusfinālā Ričards spraigā spēlē piedzīvoja zaudējumu Oskaram Gulbim (ACB/VL tenisa skola) ar 6-2 2-6 3-6 un ierindojās dalītajā 5.-8.vietā.

Liepājas Tenisa sporta skolu absolvē 9 audzēkņi

Skaistajā un saulainajā piektdienā, 29.septembrī, Liepājas Tenisa sporta skolas telpās notika svinīgs pasākums, kad kopā pulcējās treneri, audzēkņi un viņu vecāki, lai sveiktu Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņus ar apliecības saņemšanu, kuri apguvuši profesionālās ievirzes izglītības programmu “20V81300 1” teniss, kura ietver deviņu gadu apmācību un “30V81300 1” teniss, kas ir četru gadu apmācības programma, kura ir turpinājums “20V81300 1” programmai.

Šogad Liepājas Tenisa Sporta skola izsniedza deviņas apliecības – sešas apliecības par “20V81300 1” teniss programmas apguvi un trīs apliecības par “30V81300 1” teniss profesionālās ievirzes izglītības programmas apgūšanu. “20V81300 1” teniss programmas apliecību saņēma treneres Evijas Reinfeldes audzēknes Roberta Iesalniece, Luīze Jaksta, Paula Jankova, Inna Rozga un Katrīna Karolīna Skābe, kā arī trenera Daiņa Bernāta audzēknis Pols Bernards Bernots.

Programmu “30V81300 1” teniss apliecības saņēma trenera Daņila Kozlova audzēkņi Agate Gurecka, Toms Rolis un Elīna Zīverte.Liepājas Tenisa sporta skolas administrācija izsaka īpašu pateicību treneriem un audzēkņu vecākiem par ieguldīto pedagoģisko darbu, personīgo laiku bērnu izglītībā un sportiskajā izaugsmē.

Apsveicam visus absolventus!