Rebeka Mertena pārstāvēja Latviju starptautiskos turnīros

Viena no vadošajām Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknēm, Rebeka Mertena, no 9.līdz 24.martam piedalījās divos Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Tennis Europe Development Championships turnīros U14 grupai Belekā, Turcijā. Turnīrā piedalījās spēlētāji no 18 valstīm, katru valsti pārstāvēja divi zēni un divas meitenes. Latviju šajā turnīrā pārstāvēja Roberts Grīnvalds, Daņiils Batmanovs, Daniela Vismane un liepājniece Rebeka Mertena. Latvijas U14 izlases kapteine – Daiga Juška.

Kā atzina trenere Daiga Juška, šāda veida turnīri ir ļoti labi jaunajiem tenisistiem, jo tiek aizvadītas ļoti daudz spēles, un to skaits nav atkarīgs no zaudēto vai uzvarēto spēļu skaita. Līdz ar to jaunie tenisisti gūst labu pieredzi spēlējot starptautiskā turnīrā pret dažādu valstu pārstāvjiem, gūstot jaunas paziņas, atziņas un saskarsmes iespējas ar saviem vienaudžiem.

Kopā abos turnīros Rebeka nospēlēja 12 spēles, divas no tām, dubultspēles kopā ar Danielu Vismani. Diemžēl abās dubultspēlēs tika piedzīvoti zaudējumi.

Pirmajā turnīrā Rebeka, zaudējot pirmajā spēlē Zinoviai Vanevai no Bulgārijas, bet uzvarot atlikušās 4 spēles, Rebeka ieguva 17.vietu.

Savukārt, otro turnīru Rebeka sāka ar uzvarām pār Maķedonijas un Armēnijas pārstāvēm, 3.kārtā tikās ar iepriekšējā turnīra pāridarītāju no Bulgārijas, kurai atkal piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2-6 un 5-7. Nākošajā spēlē tika piedzīvots zaudējums arī Baltkrievijas pārstāvei. Taču spēlē par 7.vietu tika uzvarēta vēl viena Maķedonijas pārstāve ar rezultātu 7(1)-6, 6-3, līdz ar to šajā turnīrā Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Rebeka Mertena ieguva 7.vietu.

Par spīti diviem zaudējumiem bulgārietei Zinoviai Vanevai, Rebeka (pa labi) ar Zinoviju sadraudzējās

Abas Latvijas pārstāves Rebeka (pa labi) ar Danielu

Saites uz informāciju par šiem turnīriem:

http://www.tenniseurope.org/news_item.aspx?id=72117

http://te.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=772E5CAA-B9BC-4A66-A120-6CAAB0883B35

http://te.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=AD0D8F95-9A70-4E32-8CE2-C30AA82BBF26