“Riga Open 2013” pirmajā spēļu dienā plānots aizvadīt 112 mačus, Latvijai 49 dalībnieki

„Riga Open” turnīrs šogad notiks jau 16.reizi – kā meitenes, tā puiši sacentīsies četrās vecuma grupās (U12, U14, U16 un U18), aizvadot kā vienspēles, tā dubultspēles. Pirmie mači notika jau sestdien un svētdien, kad rangā zemāk esošie sportisti lauza ceļu uz pamatturnīru. Lai arī svētdien maču izspēli nedaudz aizkavēja lietus, tomēr līdz saules rietam visas spēles izdevās pabeigt. Veiksminieku vidū tika arī vairāki mūsu valsts pārstāvji. Šodien jāsāk pamatturnīru izspēles (katrā no vienspēļu turnīriem 32 dalībnieki, dubultspēlēs pa 16 pāriem).

Viesturdārzā (Rūpniecības ielā 21) savas cīņas aizvadīs U18 grupas sportisti. Pirmajā spēļu dienā kopumā paredzēts aizvadīt 24 spēles – pa 12 vienspēlēm kā meitenēm, tā puišiem. Puišu turnīrā Latvija pārstāvēta ar četriem dalībniekiem – pērnā gada čempionu Arkādiju Slobodkinu, Reini Bucenu, Miku Paulu Losbergu un Rihardu Breici, bet meiteņu sacensībās pat sešas pārstāves – Luīze Līva Strīķe, Anna Ozerova, Annija Anna Veinšteina, Krista Cērpiņa, Alise Isajeva un Ariadna Bļinova.

Tikmēr Mežaparkā „Rīgas Satiksmes” tenisa kortus (Ezermalas iela 32) rībinās uzreiz trīs vecuma grupu pārstāvji (U12, U14 un U16). 11 kortos paredzēts izspēlēt pa astoņām spēlēm, tāpēc cīņu sākums jau no 9:00. Visu trīs grupu pārstāvji aizvadīs vienspēles, bet vakarā plānoti arī U12 dubultspēļu mači.

Latvija būs plaši pārstāvēta arī šo grupu cīņās. U12 grupā meitenēm cīnīsies Herta Uzkalne, Anna Jakovļeva, Darja Semeņistaja, Hardija Vīdnere, Stefānija Poļiščuka, Kamilla Mantuļenko un Margarita Ignatjeva, bet puišiem – Sergejs Ņikušins, Valentīns Lukjanskis, Roberts Jaričevskis, Markuss Holštroms, Renārs Grodskis, Kārlis Ozoliņš, Maksims Vasiļenko un Rūdolfs Aksenoks.

U14 vecuma grupā meitenēm Latvijas cerības būs Denīza Marcinkeviča, Rebeka Mertena, Daniela Vismane, Irina Ļapustina, Anna Marija Bukina un Sonja Oļesova, bet puišiem – Roberts Grīnvalds, Daņiils Batmanovs, Teodors Pukše, Matīss Šteinhards un Artūrs Kuļibaba. Visbeidzot U16 grupā meiteņu konkurencē mūsu valsti pārstāvēs Viktorija Demčenkova, Gundega Pastore, Diāna Baumbartnere, Elīna Zīverte, Anna Babņejeva, Marta Pagraba, Gerda Upeniece un Darja Šumskaja, bet puišiem Maksims Ņesins, Toms Sutris, Rūdolfs Mednis, Andris Gudins un Gustavs Lukstiņš.  Tātad kopumā Latvijai vienspēļu pamatturnīros 49 pārstāvji!

Kopumā „Riga Open 2013″ apmeklētāji varēs iepazīt labākos jaunos tenisistus no 30 dažādām valstīm, kas ir jauns rekords. Līdzās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas plašajām delegācijām cīnīsies vēl lielākās daļas Eiropas valstu jaunie talanti, kā arī sportisti no ASV, Kanādas, Azerbaidžānas, Indijas un pat Austrālijas.

„Riga Open 2013” turnīra direktors Osvalds Sausverds: „Šis ir viens no retajiem turnīriem Eiropā, kurā vienlaicīgi tiek izspēlētas cīņas uzreiz četrās vecuma grupās. Tas turnīru padara par īstiem tenisa svētkiem. Daudz domājam par sacensību dalībniekiem, veidojot īpašas aktivitātes ārpus mačiem. Šogad esam sasnieguši jaunus dalībnieku rekordus – kopā ar kvalifikācijas cīņām turnīrā piedalās 460 dalībnieki no 30 valstīm. Aicinu visus tenisa cienītājus atbraukt uz Mežaparku. Šī ir lieliska vieta, lai baudītu jauniešu tenisu un atbalstītu mūsu sportistus.”

“Riga Open 2013“ atbalsta Itera Latvija, SEB banka, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments.  Sīkāku informāciju par turnīru un rezultātiem meklē sacensību mājaslapā – http://www.riga-open.lv.