LTSS un Babolat starptautiskā balvas izcīņa

Nedēļas nogalē, Liepājas tenisa kortos atkal saimniekoja jaunie tenisisti, kuri piedalījās Liepājas Tenisa Sporta skolas un Babolat rīkotajās starptautiskajās balvas izcīņas sacensībās.
Kopumā sacensībās piedalījās 37 jaunie tenisisti gan Latvijas, gan Lietuvas, kuri sacentās par godalgotajām vietām U-8 un U-9 vecuma grupās.
U-8 meiteņu grupā uzvaru izcīnīja rīdziniece Klēra Nemūra (Individuāli, Rīga), kura finālā, ļoti skatāmā spēlē ar rezultātu 14:12 uzvarēja liepājnieci Megiju Sokolovsku (LTSS, I. Kublačova). Jāatzīmē, ka K. Nemūra sacensībās nepiedzīvoja zaudējuma rūgtumu, jo spēja uzvarēt visās spēlēs. Trešo vietu savā starpā sadalīja liepājnieces Marta Viktorija Pacunska (LTSS, E. Reinfelde) un Amanda Frickausa (LTSS, O. Bordjugova). Šoreiz vairāk spēka un veiksmes bija M. V. Pacunskai, kura uzvarēja ar rezultātu 11:4 un tādējādi ieguva trešo vietu sacensībās.
U-8 grupa meitenes:
1.vieta Klēra Nemūra (Rīga)
2.vieta Megija Sokolovska (Liepāja)
3.vieta Marta Viktorija Pacunska (Liepāja)
4.vieta Amanda Frickausa (Liepāja)
5.vieta Kristiana Lagzdiņa (Liepāja)
6.vieta Elizabete Cimermane (Liepāja)
7.vieta Kseņija Simoņenko (Liepāja)

Interesantas cīņas bija gaidāmas U-8 zēnu grupā, jo attiecības tenisa laukumā vēlējās nokārtot liepājnieki Ričards Špaks (LTSS, O. Bordjugova) un Didzis Vārna (LTSS, I. Kublačova). Jāatzīmē, ka tieši mēnesi atpakaļ, D. Vārna sagādāja lielāko pārsteigumu, proti, vienā no sacensību fināliem uzvarot R. Špaku. Šoreiz liktenim bija labpaticies šos abus sportistus ielozēt vienā apakšgrupā par ko sportisti nebija īpaši sajūsmā! Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, jāpiemin, ka šoreiz R. Špaks nepieļāva, ka sacensībās uzvarēs kāds cits! Kaut gan fināls izvērtās dramatisks, jo D. Vārnam esot vadībā 6:0, uzvara tomēr „izslīdēja” no rokām un uzvaru ar 11:7 izcīnīja R. Špaks. Mazajā finālā, t.i., cīņā par trešo vietu uzvaru izcīnīja liepājnieks Fredijs Laivenieks – Pīrss (LTSS, E. Reinfelde), kurš „izrāva” uzvaru Ralfam Zeihmanim (ACB-TK, Rīga) ar 12:10!
U-8 grupa zēni:
1.vieta Ričards Špaks (Liepāja)
2.vieta Didzis Vārna (Liepāja)
3.vieta Fredijs Laivenieks – Pīrss (Liepāja)
…..
5.vieta Gustavs Pagrabs (Liepāja)
6.vieta Lauris Siksna (Liepāja)
7.vieta Dāvis Ziemelis (Liepāja)
8.vieta Gregors Lazdāns (Liepāja)
9.vieta Haralds Gūža (Liepāja)

U-9 meiteņu grupā šoreiz visas godalgotās vietas aizceļoja uz Rīgu un Jūrmalu. Noteikti, ka liepājnieki nebūtu bijuši tik „viesmīlīgi”, ja sacensībās piedalītos liepājnieces Evelīna Ķīvīte un Enija Paula Aploka, taču dažādas veselības likstas šoreiz lika meitenēm šīs sacensības vērot no malas! Neskatoties ne uz ko, spēles, šajā grupā bija visai spraigas, bet vairāk spēka finālam bija pietaupījusi rīdziniece Mia Melbārde (LSNTA, Rīga), kura finālā uzvarēja citu rīdzinieci Sindiju Manovsku (Orange tennis, Rīga) ar rezultātu 11:3. Cīņā par trešo vietu jūrmalniece Viviāna Arinkina (Individuāli, Jūrmala) spēja uzvarēt rīdzinieci Līvu Vēveri (ENRI-TK, Rīga) ar rezultātu 11:6. No liepājniecēm vislabāk nostartēja Linda Ruņģe (LTSS, E. Reinfelde), kura izcīnīja 7.vietu.

U-9 grupa meitenes:
1.vieta Mia Melbārde (Rīga)
2.vieta Sindija Manovska (Rīga)
3.vieta Viviāna Arinkina (Jūrmala)
….
7.vieta Linda Runģe (Liepāja)
9.vieta Elizabete Deglava (Liepāja)
10.vieta Zane Līva (Liepāja)

Uz sacensībām U-9 zēnu grupā bija ieradušies gandrīz visi spēcīgākie jaunie tenisisti, t.sk., arī no Lietuvas. Šāds dalībnieku sastāvs jau pirms spēlēm radīja nelielu intrigu vai latvieši spēs uzvarēt jauno lietuviešu talantu! Visinteresantākie notikumi norisinājās pusfinālos, jo par īstu „saldo ēdienu” parūpējās Daniels Tens (Spars – TK, Rīga) un lietuvietis Tomas Žvinakis (Klaipēda – TK, Klaipēda), kuri cīnījās kā lauvas! Tomēr šoreiz tieši veiksme bija lietuviešu sabiedrotā un T. Žvinakis spēja izcīnīt laimīgu uzvaru pusfinālā ar rezultātu 13:11. Otrajā pusfinālā sacentās liepājnieks Dāvids Špaks (LTSS, O. Bordjugova) un Haralds Rožkalns (Mārupes TS, Jaunmārupe). Šoreiz pārliecinošāks bija liepājnieks D. Špaks, kurš uzvarēja ar rezultātu 11:7. Finālā tikās „seni paziņas” T. Žvinakis un D. Špaks un abi vēlējās uzvarēt! Samocīts un samērā nervozs spēles sākums no abiem spēlētājiem lika secināt, ka katrs punkts ir uzvaras vērts un neviens negrib riskēt! Lai arī spēles sākumā vadībā atradās lietuvietis, spēli kā uzvarētājs ar skaistu izspēli pie tīkla pabeidza liepājnieks D. Špaks, kurš uzvarēja finālā ar rezultātu 11:7.

U-9 grupa zēni:
1.vieta Dāvids Špaks (Liepāja)
2.vieta Tomas Žvinakis (Klaipēda)
3.vieta Haralds Rožkalns (Mārupe)

7.vieta Francis Andersons (Liepāja)
8.vieta Kristiāns Lasmanis (Liepāja)

Turnīra organizatori vēlas pateikties „Babolat” un personīgi Andrim Bērziņam par sarūpētajām balvām sacensību dalībniekiem! Paldies arī visiem dalībniekiem par sagādātajām emocijām un arī treneriem, vecākiem!
Uz tikšanos Liepājā!