Latvija Deivisa kausam Valmierā piesaka Gulbi, Jušku, J.Podžus un Lībieti

No 12.līdz 14.septembrim Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā norisināsies Deivisa kausa izcīņas (Davis Cup by BNP Paribas) duelis tenisā, kurā Latvijas komanda tiksies ar Austrijas izlasi. Šodien abu komandu kapteiņi nosauca spēlētājus, kuri pieteikti gaidāmajām sacensībām. Latvijas komandas sastāvā iekļauti Ernests Gulbis, Andis Juška, Jānis Podžus un Miķelis Lībietis.

Deivisa kausa izcīņa (Davis Cup by BNP Paribas) ir komandu sacensības tenisā, kuras pirmsākumi meklējami tālajā 1900.gadā. Šogad dažādos līmeņos sacensībās piedalās 122 valstu izlases, bet Latvijas komanda cīnās Eiropas Āfrikas zonas 1. grupā. Pirmais duelis tika aizvadīts februārī Slovākijā, kurā mūsu tenisisti bija spiesti atzīt mājinieku pārākumu. Tagad jāturpina cīņa par vietas saglabāšanu šajā grupā. Tas būs jādara pret Austrijas izlasi, kas arī piekāpās slovākiem. Līdz šim abu komandu ceļi Deivisa kausa izcīņā nav krustojušies. Šī brīža Deivisa kausa rangā Latvija ieņem 39., bet Austrija 21.pozīciju.

Cīņa no 12.-14. septembrim tiks aizvadīta Latvijā. Par sacensību norises vietu šogad izvēlēta Valmiera – precīzāk “Vidzemes Olimpiskais centrs”. Tāpat kā iepriekšējās mājas cīņu norises vietās arī šoreiz mači tiks aizvadīti uz īpaši ieklāta hard seguma. 10 dienas pirms sacensībām – 2.septembrī – abu komandu kapteiņi nosauca spēlētājus, kuriem plānots piedalīties šajā duelī.

Latvijas izlases sastāvā iekļauts Ernests Gulbis, Andis Juška, Jānis Podžus un Miķelis Lībietis, kamēr austriešiem Jirgens Melcers, Martins Fišers, Aleksandrs Peja un Filips Osvalds. Latvijas un Austrijas duelis sastāvēs no piecām spēlēm. Piektdien no plkst. 15:00 gaidāmas pirmās divas vienspēles, sestdien 15:00 dubultspēle, bet svētdien no 14:00 atlikušās divas vienspēles. Maču secība tiks noteikta 11.septembrī, kad notiks oficiālā izloze.

Biļetes uz gaidāmajām sacensībām iespējams iegādāties visās „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un internetā (www.bilesuserviss.lv).  Cenas (atkarībā no sēdvietu kategorijas)  biļetei uz visām trīs spēļu dienām maksā 10, 15 vai 20 eiro, bet pērkot biļeti uz konkrētu spēļu dienu būs jāšķiras no 5, 7 vai 10 eiro. Bērnu biļetes cena – 2 eiro par dienu.

Deivisa kausa mača Latvija – Austrija norisi atbalsta Itera, Skonto būve, Valmieras pilsēta, Valmieras  stiklašķiedra, tirdzniecības centrs Valleta un Mercedes.

No Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņiem Davis kausa norisē piedalīsies 1 līnijtiesnese un 8 bumbiņu padevēji.

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība
media@lts.lv