Deivisa kauss: piekāpjamies Austrijai ar 1:4, oktobrī pret Zviedriju

Deivisa kausa izcīņa (Davis Cup by BNP Paribas) ir komandu sacensības tenisā, kuras pirmsākumi meklējami tālajā 1900.gadā. Šogad dažādos līmeņos sacensībās piedalās 122 valstu izlases, bet Latvijas komanda cīnās Eiropas Āfrikas zonas 1. grupā. Pirmais duelis tika aizvadīts februārī Slovākijā, kurā mūsu tenisisti bija spiesti atzīt mājinieku pārākumu.

Nākamā cīņa norisinājās mūsu mājās. Par sacensību norises vietu šogad tika izvēlēta Valmiera – precīzāk “Vidzemes Olimpiskais centrs”. Tāpat kā iepriekšējās mājas cīņu norises vietās arī šoreiz mačus spēlējām uz īpaši ieklāta hard seguma. Mūsu pretinieki – spēcīgā Austrijas izlase, pret kuru līdz šim nebija spēlēts.Šī brīža Deivisa kausa rangā Latvija ieņem 39., bet Austrija 21.pozīciju.

Ceturtdien notikušajā izlozē tika noteikta spēļu secība, kādā tenisisti dosies cīņā. Diemžēl Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis vēl nav pilnībā sadziedējis “US Open” turnīrā gūto kājas savainojumu, tāpēc pirmajā spēļu dienā viņu laukumā neredzējām.

Cīņu iesāka Anda Juškas un Martina Fišera duelis, kurā izteikti labāks bija austrietis 6:3, 6:3, 6:2. Arī otrajā spēlē Latvijai nezdevās uzvarēt ne seta (3:6, 1:6, 4:6), tomēr Jānis Podžus prata epizodiski iepriecināt ar savu sniegumu mačā pret kādreizējo TOP 10 spēlētāju Jirgenu Melceru. Sestdien kortā devās Ernesta Gulbja un Miķeļa Lībieša duets, kuri trīs setos ar 7:5, 7:6(3), 6:4 prata uzveikt spēcīgo Austrijas pāri – Filipu Osvaldu un Aleksandru Peju.

Izšķirošajā spēļu dienā Gulbis nebija gatavs aizvadīt vienspēli, tāpēc kortā bija jādodas Miķelim Lībietim, kurš mačā pret Jirgenu Melceru nespēja uzvarēt – 2:6, 2:6, 4:6. Lai gan austrieši jau bija nodrošinājuši uzvaru, tomēr tika spēlēts arī piektais mačs, kurā Jānis Podžus piekāpās Martinam Fišeram ar 6:7(6), 3:6. Līdz ar to mačā zaudēts ar 1-4, kas nozīmē, ka šogad mūsu izlasei būs vēl viena cīņa – oktobra beigās Zviedrijā par palikšanu 1.grupā.

Paldies atbalstītājiem – Itera, Skonto būve, Valmieras pilsēta, Valmieras  stiklašķiedra, tirdzniecības centrs Valleta un Mercedes-Benz, Cēsu alus un Venden – par lieliski noraganizētajām sacensībām Valmierā!