Liepājniekiem 6.vieta Eiropas senioru klubu čempionātā

Eiropas senioru klubu čempionāts šogad norisinājās pasaulslavenā golfa un tenisa kurortā La Manga Club, Spānijas reģionā Mircia, kas atrodas Spānijas pašos dienvidaustrumos pie Vidusjūras. Laika apstākļi bija fantastiski ap +30C. M35+ grupā Latviju pārstāvēja Liepājas vīriešu komanda, kurai apakšgrupā bija jācīnās pret turnīra favorītiem no Vācijas (Hamburgas kluba komandu), mājiniekiem Montemar no Spānijas un Zviedrijas čempioniem Lidingo. Pirmās spēles uzreiz bija jāaizvada pret turnīra favorītiem – Hamburgas komandu. Jāpiemin, ka klubu tenisā, Vācija tiek atzīta par valsti, kurā ir visspēcīgākā klubu līgas sistēma pasaulē, kurā spēlē daudzi ATP reitinga spēlētāji. Hamburgas komanda pagājušajā gadā triumfēja savā vecuma grupā Vācijas augstākajā līgā. Hamburgas kluba sastāvā spēlēja arī JÖRN RENZENBRINK, kura augstākais sasniegums ir bijusi 70.vieta ATP rangā, kā arī ir spēlējis US Open astotdaļfinālā. Hamburgas komandas sastāvā bija iekļauti arī divi leģionāri no Spānijas, kuri arī ir bijušie ATP reitinga spēlētāji. Komandas spēles Eiropas senioru klubu čempionātā sastāv no 3 vienspēlēm un 2 dubultspēlēm. Liepājas tenisisti, likumsakarīgi, piekāpās Hamburgas kluba meistarīgajiem tenisistiem visās spēlēs.

Nākamās spēles bija jāaizvada pret mājiniekiem – Spānijas komandu. Mūsu tenisa kluba vīri šajās spēlēs sarīkoja sensāciju – no 3 vienspēlēm mūsu spēlētāji uzvarēja tikai vienu, taču spraigās cīņās uzvarot abas dubultspēles ar rezultātiem 7:6(4) 5:7 10:8 un 6:4 7:5 līdz ar to svinot kopējo uzvaru pār Spāniju ar 3:2.

Pēdējās spēles savā apakšgrupā tika aizvadītas pret Zviedrijas komandu, kuri jau pirms tam bija zaudējuši kā Vācijas, tā arī Spānijas komandām. Uzvaras gadījumā, liepājniekiem būtu jāspēlē pusfinālā, taču zaudējuma gadījumā, tiktu skaitītas individuāli uzvarētos setus un geimus, jo tad Latvijai, Spānijai un Zviedrijai būtu pa vienai uzvarai. Galu galā, pēc emocionālajām un fiziski grūtajām cīņām ar spāņiem, mūsējiem pietrūka spēkus, lai varētu uzveikt zviedrus. Pēc 3 vienspēlēm esot vadībā ar 2-1, tomēr dubultspēlēm mūsējiem spēki jau bija izsīkuši, attiecīgi zaudējot ar 6:2 6:3 un 7:6(3) 7:5. Līdz ar to, lai noskaidrotu apakšgrupas pusfinālistu, nācās veikt matemātiskas darbības, kuru rezultātā noskaidrojās, ka pusfinālā tomēr iekļuva Spānijas komanda, kuru mēs spējām uzveikt.

Finālā Vācijas klubs Hamburga izcīnīja 1.vietu, Anglijas labākais klubs ieguva 2.vietu un komanda no Spānijas ieguva 3.vietu. Taču mūsu komandai atlika cīnīties ārpus pusfināla, lai uzzinātu pārējo vietu sadalījumu. Tur mūsu komanda sīvā cīņā ar kopējo rezultātu 3-2 uzveica Turcijas čempionus, taču nākošajā dienā jau atkal piedzīvoja saspringtu zaudējumu pret Zviedrijas komandu 2-3. Apkopojot rezultātus noskaidrojās, ka Liepājas komanda ierindojās 6.vietā.

Liepājas komanda atgriezās mājās ar ļoti pozitīvām emocijām, jo komanda no tādas mazas valsts kā Latvija, pierādīja, ka var cīnīties pret tenisa dinastijas valstīm par pašām augstākajām vietām.

Atgādinām, ka mūsu vīri arī šogad uzvarēja Latvijas klubu čempionātiem, līdz ar to Liepājas komanda jau atkal ir nopelnījusi tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas klubu čempionātā arī nākošajā gadā. Liepājas senioru komanda izsaka lielu pateicību Liepājas sporta pārvaldei un Liepājas tenisa sporta skolai par ciešu sadarbību visas sezonas laikā un atbalstu dalībai Eiropas senioru klubu čempionātā.

Liepājas senioru komandas pilnais sastāvs: Andrejs Koļesins, Andis Cirsis, Didzis Holštroms, Gints Rolis, Eduards Grodskis, Artūrs Eglītis, Andis Černecovs, Erlands Lazdāns, Imants Andersons. Visi komandas biedri ir bijušie Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi un arī viņu bērni tagad trenējas un piedalās tenisa sacensībās.