“Future tennis cup by SEB” turnīrā jauniešiem uzvar Igaunija, Latvijai 2.vieta

Aizvadītajā nedēļas nogalē 4. un 5. oktobrī Rīgā, tenisa klubā “Enri” (Kalnciema ielā 207) norisinājās tenisa turnīrs jaunajiem sportistiem “Future tennis cup by SEB”. Tajā piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākie U-9, U-11 un U-13 vecuma grupu tenisa spēlētāji. Uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Igaunijas pārstāvji, aiz sevis atstājot Latvijas un Lietuvas censoņus.

Šo sacensību pirmsākumi meklējami pērn, kad visu trīs Baltijas valstu tenisa savienības un SEB bankas vienojās par kopējiem jauno tenisistu mačiem. Pirms gada turnīrs norisinājās Lietuvā, cīņām notiekot starp tenisa klubiem, bet šogad sacensībās sacentās labākie tenisa spēlētājiem no katras valsts trijās vecuma grupās – U-9, U-11 un U-13.

Latvijas komandu turnīrā pārstāvēja: Ksenija Rage, Nikola Baikova, Stefans Audriņš, Daniels Tens (visi U-9 vecuma grupa), Eva Zazdravniha, Amēlija Matjunina, Nikolajs Galkins, Renards Skutels (visi U-11 vecuma grupa), kā arī Anna Jakovļeva, Darja Semeņistaja, Renārs Grodskis un Roberts Jaričevskis (visi U-13 vecuma grupa). Mūsu komandas kapteines – Marika Netenberga un Arina Mihailova.

Sacensības sestdien un svētdien notika tenisa klubā “Enri”, Rīgā, Kalnciema ielā 207. Kopumā divu dienu laikā bija paredzēts aizvadīt 54 mačus – gan vienspēles, gan dubultspēles. Dažus dubultspēļu mačus tenisisti gan neizspēlēja, jo bija jau zināms kopējais cīņas iznākums.

Latvijas un Lietuvas komandu duelī tika izspēlēti 16 no 18 mačiem, mūsu spēlētājiem svinot uzvaru ar 11-5. Lietuvu pārspēja arī Igaunijas vienība (13-4), bet cīņā par uzvaru turnīrā veiksmīgākie izrādījās Igaunijas jaunie sportisti, uzvarot Latviju ar 10-6.

Jaunie tenisisti turnīra gaitā ieguva ne vien jaunus draugus un pieredzi, bet arī tika pie balvām un piemiņas veltēm no turnīra galvenā atbalstītāja “SEB Bankas”. Pozitīvās emocijas, ko guva sacensību dalībnieki un organizatori, liek domāt, ka šādu turnīru jaunajiem censoņiem redzēsim arī nākamajā gadā.

Informāciju sagatavoja LTS
media@lts.lv