Latvijas jaunie tenisisti aizvadīs cīņas Eiropas ziemas komandu čempionātā

Tuvākajās nedēļās visā Eiropā jaunie tenisisti aizvadīs cīņas Eiropas ziemas komandu čempionātā – “Tennis Europe Winter Cups by HEAD”. Latvijai šajā turnīrā sešas komandas – trīs meitenēm un trīs puišiem.

“Tennis Europe Winter Cups by HEAD” ir ikgadējas sacensības, kas notiek janvāra beigās un februāra sākumā. Tās ir komandu sacensības, labāko valsti nosakot trijās vecuma grupās (U12, U14, U16) kā meitenēm, tā puišiem. Vispirms notiek kvalifikācijas sacensības, bet nedaudz vēlāk arī fināli.

Kā puišu, tā meiteņu turnīros kvalifikācijas raundi notiek četrās dažādās grupās. Katra grupa mačus aizvada citā valstī. No katras grupas finālturnīram kvalificējas divas labākās. Latvijas izlases šoreiz piedalīsies visu vecuma grupu turnīros gan meitenēm, gan puišiem.

Kā pirmie cīņas uzsāks U12 vecuma grupu jaunie censoņi – viņiem un viņām pirmie mači jau šajā nedēļas nogalē. Latvijas U12 puišu komanda cīņas aizvadīs Krievijas pilsētā Kazaņā. Komandas sastāvā iekļauti Nikolajs Galkins, Edvards Teodors Liepiņš un Renards Skutels, bet komandas kapteinis Vadims Morozs. Kopā ar Latviju šajā C grupā ielozēti Krievijas, Polijas, Baltkrievijas un Gruzijas jaunie tenisisti.

Tikmēr mūsu U12 meiteņu komanda devusies uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Komandas kapteines Marikas Netenbergas vadībā spēlēs Amēlija Matjunina, Odrija Aleksandra Rača un Eva Zazdravniha. Pretiniekos C grupā būs Igaunijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Slovākijas un Ukrainas jaunās tenisistes.

U14 un U16 vecuma grupas kvalifikācijas cīņas aizvadīs nedēļu vēlāk – no 6. līdz 8. februārim. U14 puišu komanda dosies uz Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku, cīnoties A grupā kopā ar mājiniekiem, kā arī Dānijas, Francijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Rumānijas un Slovākijas sportistiem. Komandas kapteiņa Jāņa Viņķa vadībā mūsu valsti pārstāvēs Roberts Jaričevskis, Daņils Linkūns-Morozovs un Kārlis Ozoliņš.

Tikmēr U14 Latvijas meiteņu komandai jāmēro ceļš uz Krievijas pilsētu Novokuzņecku. B grupā mūsu sportistes centīsies iekļūt divu labāko vidū, konkurējot ar Krievijas, Itālijas, Beļģijas, Kipras un Baltkrievijas tenisistēm. Komandu vadīs Džems Viņķis, bet izlasē spēlēs Kamilla Bartone, Anna Jakovļeva un Stefānija Poļiščuka.

Uz Rietumeiropu ceļu mēros abas mūsu U16 izlases. Puišu komanda – Daņils Batmanovs, Roberts Grīnvalds un Artūrs Kuļibaba (Romana Batmanova vadībā) – ielozēta A grupā, kas cīņas aizvadīs Francijas pilsētā Šolē. Līdzās mūsējiem tur spēlēs arī Francijas, Norvēģijas, Rumānijas, Krievijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ukrainas izlases.

Tikmēr U16 meiteņu komanda dosies uz Nīderlandes pilsētu Zutfenu, kur cīnīsies arī Austrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Kipras, Lielbritānijas, Rumānijas un Šveices izlases. U16 komandu cīņā vadīs Jānis Juška, bet kortā cīnīsies Daniela Vismane, Denīza Marcinkeviča un Rebeka Margareta Meretena.

Sacensību rezultāti būs pieejami TENNIS EUROPE interneta mājaslapā – http://www.tenniseurope.org

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība
media@lts.lv