Latvijas komandas nekvalificējas ‘“Tennis Europe Winter Cups by HEAD” fināliem

“Tennis Europe Winter Cups by HEAD” ir ikgadējas sacensības, kas notiek janvāra beigās un februāra sākumā. Tās ir komandu sacensības, labāko valsti nosakot trijās vecuma grupās (U12, U14, U16) kā meitenēm, tā puišiem. Vispirms notiek kvalifikācijas sacensības, bet nedaudz vēlāk arī fināli.

Kā puišu, tā meiteņu turnīros kvalifikācijas raundi notiek četrās dažādās grupās. Katra grupa mačus aizvada citā valstī. No katras grupas finālturnīram kvalificējas divas labākās. Latvijas izlases šogad piedalījās visu vecuma grupu turnīros gan meitenēm, gan puišiem, taču neviena no komandām nekvalificējās finālsacensībām.

Vislabāko rezultātu sasniedza U16 meiteņu komanda, kuras sastāvā piedalījās arī Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Rebeka Margareta Mertena. Latvijas U16 meiteņu komanda bija devusies uz Nīderlandes pilsētu Zutfenu, kur cīnījās arī Austrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Kipras, Lielbritānijas, Rumānijas un Šveices izlases. U16 komandu cīņā vadīja Jānis Juška, bet kortā devās Daniela Vismane, Denīza Marcinkeviča un mūsu Rebeka Margareta Mertena.

Pirmajā spēlē meitenes ar 3-0 uzveica Kipru, bet cīņā par iekļūšanu finālā piekāpās Lielbritānijai – 0:3. Cīņā par 3.vietu ar 2-1 tika pārspēta Rumānija.

Turnīra pirmajā dienā Rebeka Margareta Mertena piedalījās dubultspēlēs pārī ar Denīzu Marcinkēviču un ar rezultātu 6-3 6-1 pieveica Kipras pāri. Savukārt, otrajā dienā, spēlējot pārī ar Danielu Vismani pret Lielbritānijas pāri, spraigā cīņā nācās atzīt pretinieču pārākumu ar rezultātu 6-4 2-6 4-6.

Cīņā par trešo vietu grupā, Rebeka Margareta Mertena arī šoreiz piedalījās dubultspēlē kopā ar Danielu Vismani un ar rezultātu 7-5 6-3 pieveica Rumānijas pāri, tādējādi izcīnot Latvijai 3.vietu grupā.

Visi sacensību rezultāti pieejami TENNIS EUROPE interneta mājaslapā – http://www.tenniseurope.org