Deivisa kausa izcīņa atgriežas Lielupes kortos

No 6. līdz 8. martam Latvijā norisināsies Deivisa kausa (Davis Cup by BNP Paribas) izcīņas Eiropas Āfrikas zonas 2. grupas mačs starp Latvijas un  Bulgārijas izlasēm. Cīņa šoreiz tiks aizvadīta tenisa centra “Lielupe” slēgtajos kortos.

Latvijas tenisa komanda pērn startēja Deivisa kausa izcīņas (Davis Cup by BNP Paribas) Eiropas Āfrikas zonas 1.grupā, bet zaudējumi Slovākijai, Austrijai un Zviedrijai mūsu izlasi atmeta uz 2.grupu. Tajā esam vieni no favorītiem (Deivisa kausa rangā Latvijai pašlaik 42. vieta) un noteikti jācenšas tikt atpakaļ uz 1.grupu.

Deivisa kausa kalendārs šogad paredz, ka pirmie dueļi tiks aizvadīti marta sākumā – no 6. līdz 8. datumam. Mūsu izlasei pirmā cīņa būs mājās, tiekoties ar Bulgārijas komandu (Deivisa kausa rangā 63. vieta). Abas izlases savstarpējos dueļos tikušās divas reizes un mūsu komanda abās triumfējusi ar 4-1 (gan 2007. gadā Latvijā, gan 2009. gadā Bulgārijā).

Par spēļu norises vietu šoreiz izvēlēta Jūrmala, precīzāk – tenisa centra “Lielupe” korti. Tieši tur visbiežāk ir notikušas Deivisa kausa spēles, tomēr novecojušā seguma dēļ mūsu izlase bija spiesta atteikties no spēlēšanas Jūrmalā. Aizvadītajā gadu mijā tenisa centrs “Lielupe” piedzīvojis pozitīvas pārmaiņas.

Latvijas Deivisa kausa komandas kapteinis un Latvijas Tenisa Savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Aizvadot cīņas Lielupē, mums ir lieliska iespēja pārbaudīt nesen uzlikto hard segumu. Manuprāt, tas ir izcils, ne velti arī ASV izlase savas Deivisa kausa cīņas mājās aizvada uz šāda veida seguma. Tāpat vēlējāmies atsvaidzināt tenisa tradīcijas šajā pusē, jo Deivisa kausa mači šeit nav notikuši kopš 2009. gada izskaņas, kad pārspējām Slovēnijas sportistus”.

Abu komandu sastāvus izlašu kapteiņiem jāpaziņo 10 dienas pirms sacensību sākuma – 24.februāri. Abām izlasēm ir pa vienam TOP 20 spēlētājam – Ernests Gulbis ir ranga 13.vietā, bet Grigors Dimitrovs 11. Tas, vai viņi viesosies Lielupē vēl gan nav zināms.

Biļešu tirdzniecība visās “Biļešu serviss” kasēs sāksies no 14. februāra. Biļešu cenas – 25 eiro visām spēļu dienām, 10 (piektdien un svētdien) un 8 (sestdien) eiro par vienu spēļu dienu. Skolēniem līdz 12 gadu vecumam (uzrādot apliecību), pērkot vienas dienas biļeti uz vietas, 50 % atlaide. Pirms spēlēm bērniem būs iespējams izmēģināt tenisu uz mazā laukuma treneru pavadībā.

Deivisa kausa norisi Jūrmalā atbalsta – Itera, Skonto būve, Jūrmalas pilsēta un Domenikss.

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība
media@lts.lv