Deivisa kausā pret Bulgāriju Latvijas sastāvā brāļi Mārtiņš un Jānis Podži, Artūrs Lazdiņš un Rūdolfs Mednis

No 6.līdz 8.martam Latvijā, tenisa centra “Lielupe” kortos norisināsies Deivisa kausa (Davis Cup by BNP Paribas) izcīņas Eiropas Āfrikas zonas 2.grupas mačs starp Latvijas un Bulgārijas izlasēm. Latvijas komandas kapteinis Kārlis Lejnieks šodien paziņojis mūsu izlases sastāvu.

Deivisa kausa izcīņa (Davis Cup by BNP Paribas) ir komandu sacensības tenisā, kuras pirmsākumi meklējami tālajā 1900.gadā. Šogad dažādos līmeņos sacensībās piedalās vairāk nekā 120 valstu izlases, bet Latvijas komanda cīnīsies Eiropas Āfrikas zonas 2.grupā ar mērķi iekļūt 1.grupā.

Lai to paveiktu, 2015.gadā ir jāuzvar trīs cīņas, no kurām pirmā no 6.līdz 8.martam tiks aizvadīta Latvijā. Pēc vairāku gadu pauzes Deivisa kausa izcīņa atgriezīsies Lielupē – tur ieklāts jauns segums un šie korti ir gatavi atkal uzņemt nozīmīgākās tenisa komandu sacensības. Mūsu pirmie pretinieki būs Bulgārijas tenisisti.

Deivisa kausa rangā mūsu izlase ieņem 42.vietu, kamēr bulgāri ir 63., turklāt esam uzvarējuši abas savstarpējās cīņas – gan 2007.gadā Latvijā, gan 2009.gadā Bulgārijā Latvija bija pārāka ar 4:1. Trešo panākumu mūsu valstij centīsies gūt gados jauna komanda – Mārtiņš Podžus, Jānis Podžus, Artūrs Lazdiņš un Rūdolfs Mednis. Mednim šis ir pirmais izsaukums uz Deivisa kausa izlasi. Šodien izlases sastāvs jāpaziņo arī Bulgārijas izlasei. Latvijas komandas kapteinis – Kārlis Lejnieks.

Par maču norisi. Piektdien, 6.martā no plkst. 15:00 gaidāmas pirmās divas vienspēles, sestdien 14:00 dubultspēle, bet svētdien no 14:00 atlikušās divas vienspēles. Maču secība tiks noteikta 5.martā, kad notiks oficiālā izloze.

Jau šobrīd visās “Biļešu serviss” kasēs noris biļešu tirdzniecība uz gaidāmo pasākumu. Biļešu cenas – 25 eiro visām spēļu dienām, 10 (piektdien un svētdien) un 8 (sestdien) eiro par vienu spēļu dienu. Skolēniem līdz 12 gadu vecumam (uzrādot apliecību), pērkot vienas dienas biļeti uz vietas, 50 % atlaide. Pirms spēlēm bērniem būs iespējams izmēģināt tenisu uz mazā laukuma treneru pavadībā.

Deivisa kausa norisi Jūrmalā atbalsta – Itera, Skonto būve, Jūrmalas pilsēta un Domenikss.

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība
media@lts.lv