Pieredze un jauni draugi! Patrīcija Špaka piedalās turnīrā Vācijā

Marta pēdējā nedēļā viena no Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknēm Patrīcija Špaka piedalījās netālu no Hannoveres (Vācijā) notiekošajā Eiropas tenisa turnīrā “Cup der Nordverbaende” U-14 grupā.

Turnīrs notika nelielā pilsētiņā, kas ir mazāka par Liepāju. Neskatoties uz šo faktu, tajā atrodas gan slēgtie tenisa korti (6 laukumi), gan slēgtie badmintona laukumi, trenažieru zāle, viesnīca.

Pietiekami spēcīgā spēlētāju sastāva dēļ, turnīrs Patrīcijai bija jāsāk no kvalifikācijas, kas veiksmīgi tika pārvarēta! Pirmajā kvalifikācijas kārtā tika uzvarēta tenisiste no Vācijas (Zanna GINZBURG) 6:0, 6:0. Arī otrajā kvalifikācijas kārtā pretiniece bija no Vācijas (Sophia HUMMEL) un svinēta uzvara – 6:3, 6:0.

Pamatturnīra pirmajā kārtā Patrīcijai izdevās uzvarēt vēl vienu tenisisti no Vācijas (Amelie-Christin JANSSEN) – 6:2, 6:4.

Otrajā kārtā Patrīcija bija spiesta atzīt Vācijas tenisistes Julia MIDDENDORF pārākumu ar 3:6, 4:6. Kā atzina pati Patrīcija, tad spēle bijusi ļoti līdzīga un ja, ne pašas pieļautās kļūdas, tad spēles liktenis varēja būt arī savādāks!

Turnīrā Patrīcija piedalījās arī dubultspēlēs, kur pārī kopā ar Vācijas tenisisti Luzia OBERMEIER tika sasniegts pusfināls, kurā tika piedzīvots zaudējums šī turnīra uzvarētājām, pārim no Vācijas!

Kā pastāstīja Patrīcija, tad šādi Eiropas līmeņa turnīri ir ļoti vajadzīgi jaunajiem tenisistiem, jo tiek iegūta pieredze, kuru spēlējot Latvijā nav iespējams iegūt! Patrīcija arī paskaidro, ka spēlējot Latvijā, tenisisti cits citu ļoti labi pazīst, kas savā ziņā neveicina tenisista attīstību! Lai arī piedalīšanās Eiropas turnīros nav lēts prieks, tas sniedz vairākas priekšrocības, pirmkārt, iespējams salīdzināt tenisista līmeni ar citiem spēlētājiem, trenēties kopā ar citu valstu sportistiem un tādējādi iegūt jaunas zināšanas un pieredzi. Otrkārt, iegūt jaunus draugus, kas noteikti veicina pastiprināti mācīties svešvalodas!

Izmantojot izdevību, Patrīcija vēlas pateikt paldies saviem treneriem, kuri ikdienā strādā ar Patrīciju, kā arī Liepājas Tenisa sporta skolai, kas iespēju robežās atbalsta ne tikai Patrīciju, bet arī citus Liepājas tenisistus, lai tiem būtu iespējams nokļūt uz šādiem turnīriem!