Latvijai pirmie ceturtdaļfinālisti “Rīga Open 2015” turnīrā

16. jūnijā, bērnu un jauniešu tenisa turnīrā „Rīga Open 2015” tika izspēlētas atlikušās pirmās kārtas spēles, vairākās grupās iesākta 2.kārtas izspēle vienspēlēs, kā arī uzsākti dubultspēļu turnīri. U12 grupā Latvijai vairāki ceturtdaļfinālisti.

U12 vecuma grupā gan puiši, gan meitenes noskaidrojuši ceturtdaļfinālistus. Abos turnīros sekmīgi startē arī mūsu sportisti. Puišu turnīrā otro pārliecinošo uzvaru guva Renards Skutels, kurš ar 6:2, 6:1 pieveica Ido Geva (Izraēla). Ceturtdaļfinālā viņa pretinieks būs igaunis Hugo Kristianson. Edvartam Teodoram Liepiņam un Nikolajam Galkinam 2.kārtu gan neizdevās pārvarēt – abi zaudēja divu setu spēlēs. Tikmēr meiteņu sacensībās uzvaras visām trijām – Eva Zazdravniha ar 6:2, 7:5 pārspēja Dariia Monakhova (Krievija), Amēlija Matjunina bija pārāka par Lizaveta Smirnia (Baltkrievija) – 7:6(4), 7:5, bet Anija Paula Ozoliņa ar 6:3, 6:0 apspēlēja Diana Petrova (Krievija).

U14 grupā puišiem Latvijas godu paglāba Kārlis Ozoliņš. Viņš vienīgais nebija izspēlējis 1.kārtas spēli pirmdien, bet otrdien atspēlējās pēc zaudēta pirmā seta pret kiprieti Stefanos Savva (Kipra) – 3:6, 7:5, 6:4. Pārējie seši Latvijas tenisisti zaudēja 1.kārtā. Kārļa nākamais pretinieks būs Dmitry Vasilyev (Krievija). U14 grupā meitenēm 1.kārtas spēles vakar aizvadīja Stefānija Poliščuka un Aleksandra Jakovļeva – diemžēl abām zaudējumi. Atgādinām, ka dienu iepriekš 1.kārtu pārvarēja Elza Tomase (Liepāja), Kamila Bartone un Patrīcija Špaka (Liepāja).

U16 grupā puišiem 1.kārtu nespēja pārvarēt neviens no mūsu tenisistiem – gan Teodors Pukše, gan Valters Capkevičs un Justs Jakovļevs piekāpās oponentiem no Baltkrievijas. Labāk veicies šīs vecuma grupas meitenēm no Latvijas – 2.kārtā tikušas Darja Semeņistaja, Miroslava Vilkova, Elīza Buka un Sona Oļesova.

U18 sacensībās puišiem no četriem mūsu valsts pārstāvjiem tālāk tikuši divi. Ar pirmo numuru izliktais Rūdolfs Mednis pārspēja rumāni David Pata – 6:2, 7:6(5), bet Gustavs Lukstiņš ar 6:2, 4:6, 6:2 Palaphoom Kovapitukted (Taizeme). Artūram Kuļibabam un Robertam Grīnvaldam sacensības vienspēlēs beigušās.Meiteņu sacensībās turnīru turpina vien Rebeka Margareta Mertena (Liepāja), kura cīņas sāka no kvalifikācijas.

Visās vecuma grupās sākušās arī dubultspēļu turnīru cīņas, bet U12 grupas sportistiem vienspēlēs notiek arī gandarījuma turnīra mači. Visiem interesentiem ieeja sacensībās gan „Rīgas Satiksmes” tenisa kortos (Ezermalas ielā 32), gan Viesturdārzā (Rūpniecības ielā 21) ir bez maksas.

„Riga Open” tenisa turnīru atbalsta Itera Latvija, Rīgas Dome, Tokhem, Laneks, Eden, Wilson, Banalat.

Sīkāku informāciju par turnīra gaitu un rezultātiem, atradīsiet sacensību oficiālajā mājaslapā – http://www.riga-open.lv