Latvijai divi “Rīga Open 2015” tituli

Sestdien 20.jūnijā noslēdzies nu jau 18.bērnu un jauniešu tenisa turnīrs „Rīga Open 2015”. Nedēļas laikā četrās vecuma grupās tika noskaidroti čempioni kā meitenēm, tā puišiem, kā vienspēlēs, tā dubultspēlēs. Pie čempionu tituliem tika arī Latvija – U14 meiteņu vienspēļu turnīrā triumfēja Kamila Bartone, bet U18 puišu dubultspēlēs Rūdolfs Mednis un Gustavs Lukstiņš.

Visātrāk turnīru noslēdza jaunākie – U12 vecuma grupas sportisti. Viņiem vienspēļu un dubultspēļu fināli bija jau piektdien. Puišu konkurencē labākie izrādījās Nīderlandes pārstāvji – finālā tikās divas šīs valsts pārstāvji, bet triumfēja Kaj Van Den Heuvel. Jāpiemin, ka pusfinālā viņš apspēlēja Renardu Skutelu no Latvijas. Šim jaunajam tenisistam tituls arī dubultspēlēs kopā ar tautieti Bastiaan Weststrate.

Meiteņu U12 vienspēļu turnīrā čempiones laurus plūca Taizemes pārstāve Punnin Kovapitukted, trijos setos pieveicot Kristina Dmitruk (Baltkrievija). Dmitrukai zaudējums arī dubultspēļu finālā, kur triumfēja Igaunijas jaunās sportistes – Anet Angelika Koskel un Gerda Reinaru.

U14 vecuma grupā puišiem Latvijas sportistiem neveicās (tālāk par 2.kārtu netika neviens), bet titulu izcīnīja soms Otto Virtanen, finālā ar 6:2, 6:3 pieveicot Dawid Taczala (Polija). Taczala spēlēja arī dubultspēļu finālā, tomēr kopā ar savu tautieti Makary Adamek piekāpās Izraēlas duetam Roi Ginat un Yair Sarouk.

Tikmēr meiteņu vienspēļu turnīrā tituls palika Latvijā – to izcīnīja Kamila Bartone. Ar 4.numuru izliktā sportiste līdz finālam tika nezaudējot ne seta, bet titula cīņā atspēlējās pēc zaudēta pirmā seta un uzveica baltkrievieti Kseniya Yersh – 2:6, 6:3, 6:3. Dubultspēļu turnīrā triumfēja Ukrainas duets Kateryna Diatlova un Polina Gubina.

U16 puišu turnīrs arī nebija sekmīgs mūsu sportistiem, jo visi zaudēja jau 1.kārtā. Jau pirms fināla bija skaidrs, ka tituls ceļos uz Poliju, tas nokļuva pie Tomasz Dudek, kurš uzveica savu tautieti Daniel Michalski. Dubultspēlēs tituls tika jauktajam Igaunijas un Ukrainas duetam – Daniil Glinka / Georgii Kravchenko.

Visbeidzot U18 grupā, kas sākotnēji spēlēja Viesturdārzā, tikai uz izšķirošajām cīņām pārceļoties uz Rīgas Satiksmes kortiem, Latvijai otro titulu izcīnīja puišu dubultspēļu komanda – Rūdolfs Mednis un Gustavs Lukstiņš. Pirmās trīs cīņas viņi uzvarēja saspringtās triju setu spēlēs (uzvarot supertaibreikus), bet finālā ar 6:4, 6:3 apspēlēja Lietuvas un Polijas duetu Gvidas Motuzas un Piotr Smietana. Mednis bija sacensību galvenais favorīts arī vienspēlēs, tomēr pusfinālā viņu apturēja Kipras pārstāvis Costantinos Christoforou – 5:7, 0:6. Kiprietis gan pie titula netika, jo finālā piekāpās turkam Kaya Gore.

Meiteņu turnīrā no kvalifikācijas līdz 2.kārtai aizcīnījās Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Rebeka Margareta Mertena, kura trijos setos zaudēja lietuvietei Paulina Bakaite. Bakaite vēlāk tika pat līdz finālam, kur piekāpās Iga Swiatek no Polijas. Šī poliete triumfēja arī dubultspēlēs, kopā ar savu tautieti Wiktoria Rutkowska.

Plašāku informāciju par turnīra gaitu, rezultātiem un fotogrāfijas atradīsiet sacensību oficiālajā mājaslapā – http://www.riga-open.lv

„Riga Open” tenisa turnīrs notika ar Itera Latvija, Rīgas Dome, Tokhem, Laneks, Eden, Wilson, Banalat atbalstu.