No Latvijas čempionāta jauniešiem tenisā atgriežas ar visu kalumu medaļām

Veselu nedēļu, no 16.-22.augustam, Lielupes Tenisa centrā norisinājās Latvijas čempionāts jauniešiem tenisā visās vecuma grupās. Liepāju šajās svarīgajās sacensībās pārstāvēja 30 jaunie tenisisti, kuri guva dažādus panākumus. Katrā vecuma grupā piedalījās 32 dalībnieki no visas Latvijas un turnīrs norosinājās līdz divām zaudētām spēlēm.

U12 vecuma grupā meitenēm kopā piedalījās 5 liepājnieces. Vislabākos panākumus guva Evelīna Ķīvīte (trenere O.Bordjugova) un Paula Jankova (trenere E.Reinfelde), kuras dalīja 11.-12. vietu.Tās pašas vecuma grupas zēnus pārstāvēja 6 jaunie Liepājas tenisisti un labākais sniegums bija Dāvidam Špakam (trenere O.Bordjugova), kurš cīņā par 5.vietu piekāpās Rūdolfam Auniņam no Jelgavas. Cits LTSS audzēknis Kārlis Vēberis (trenere O.Bordjugova) rādīja ļoti atzīstamu sniegumu un dalīja turnīrā 7.-8.vietu.U14 vecuma grupā meiteņu konkurencē piedalījās 7 liepājnieces, no kurām Latvijas jaunatnes čempiones titulu izcīnīja Patrīcija Špaka (trenere O.Bordjugova) finālā uzvarot rīdzinieci Stefāniju Poļiščuku ar 6/1 6/4. Cīņā par 5.vietu Katrīna Lasmane (trenere E.Reinfelde) piekāpās Laurai Slišānei ar 6/1 6/1 un Elza Tomase (trenere I.Kublačova) dalīja 7.- 8.vietu.U14 grupas zēniem 2.vietu ieguva Renārs Grodskis (treneris D.Kozlovs), kurš finālā atzina Kārļa Ozoliņa pārākumu ar rezultātu 6/1 6/2. 9.vietu izcīnīja Valērijs Vorobjovs (treneris E.Kļaviņš), kurš zaudēja tikai vienā spēlē sacensību otrajā kārtā.

U16 grupā no 3 Liepājas jaunietēm vislabākais panākums bija Alisei Grundulei (trenere I.Kublačova), kas ieguva 9.vietu.U18 meiteņu konkurencē šoreiz mazliet nepaveicās par sacensību favorīti uzskatītajai un ar 1.numuru izliktajai Rebekai Mertenai (treneris D.Kozlovs). Viņa cīņā par čempiones titulu ar rezultātu 6/3 7/5 piekāpās Alisei Čerņeckai no Rīgas. Bronzas godalgu ieguva Marta Pagraba (trenere O.Bordjugova), kas uzvarēja Annu Mariju Bukinu ar 6/1 6/3. Elīna Ziverte un Agate Gurecka (abu trenere O.Bordjugova) ieņēma attiecīgi 5.vietu un dalīto 7.-8.vietu.18-gadīgajiem jauniešiem bronzas medaļu izcīnija Toms Rolis (treneris D.Kozlovs), cīņā par trešo vietu uzvarot Reitu Elnioni 7/6(5) 6/3.Visi jaunie tenisisti piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, spēlējot pāros gan ar saviem treniņu partneriem, gan ar jaunajiem tenisistiem no citām Latvijas pilsētām.

U12 grupā meitenēm 3.vietu ieguva Arina Dokukina/Paula Jankova, pieveicot Emīliju Sausverdi/Karolīnu Skābi ar 7/5 6/2. Zēniem bronzas godalgu izcīnīja Dāvids Špaks/Dāvis Rolis ar rezultātu 7/5 6/3 uzvarot Auniņu/Rancānu.

U14 grupā meitenēm vēl vienu čempiones titulu izcīnīja Patrīcija Špaka, kura pārī spēlēja kopā ar savu vienspēļu fināla pretinieci Stefāniju Poļiščuk. Viņas uzvarēja Lauru Slišāni/Klaudiju Lisovsku ar 6/1 6/7(8) 10-8. Zēniem čempiona titulu dubultspēles izcīnīja Renārs Grodskis/Rūdolfs Aksenoks.U16 vecuma grupā meitenēm 3.vietu izcīnīja Elza Tomase/Alise Grundule, kuras uzvarēja vel vienas liepājnieces Dinijas Ramanauskas un daugavpilietes Vilkovas duetu 6/2 6/1.

U18 grupā jaunietēm Liepājai tika vēl viena čempiona medaļa, kuru ieguva Rebeka Mertena/Marta Pagraba, ar rezultātu 2/6 7/6(3) 10-3 uzvarot Buku/Zeihmani. 3.vietu ieguva Agate Gurecka/Monika Kavace, kuras ļoti sīvā cīņā 7/6(0) 6/7(5) 10-7 uzvarēja Elīnu Zīverti/Signiju Stībeli.Kopvērtējumā Liepājas tenisisti mājās atveda 4 zelta, 2 sudraba un 6 bronzas godalgas.

Pateicamies vecākiem par atbalstu jaunajiem tenisistiem!