Liepājā noslēdzies Tennis Europe starptautiskais turnīrs U12 vecuma grupai

Liepājā, 4.septembrī, noslēdzās Tennis Europe ietvaros rīkotais Liepaja International Tournament U12 vecuma grupā, kur piedalījās dalībnieki no 12 valstīm. Vistālāko ceļu bija mērojis spēlētājs, kurš ieradies no ASV.

Meiteņu konkurencē pamatturnīrā no 32 dalībniecēm 13 bija latviešu tenisistes, no tām 3 liepājnieces – Evelīna Ķīvīte, Karolīna Skābe un Paula Jankova. Vislabāk veicās Evelīnai, kura pārvarēja turnīra 2 kārtas, pēc tam piekāpjoties Krievijas pārstāvei Dari Sakhanovai 6/1 6/0. Par meiteņu turnīra čempioni kļuva baltkrieviete Jana Kolodinska, kura uzvarēja Dānijas jauno tenisisti Silli Larsenu 6/0 6/3.

Zēniem Latviju pārstāvēja 8 sportisti, no kuriem 2 bija liepājnieki – Dāvids Špaks un Dāvis Rolis. Veiksmīgāks bija Dāvids Špaks, kurš tāpat kā E.Ķīvīte uzvarēja turnīra 2 kārtās, pēc tam zaudējot Lietuvas jaunajam tenisistam un turnīra uzvarētājam Ainiusam Sabaļiauskam 6/0 6/0. Ainius finālā smagā cīņā apspēlēja ASV pārstāvi Ellisu Shortu 6/0 2/6 7/5.

Dubultspēļu sacensībās par uzvarētājiem kļuva Baltkrievijas duets Jana Kolodinska un Hanna Vinahradava, kuras finālā apspēlēja Igaunijas meitenes Aneti Angeliku Koskel un Karolu Suuvisti 6/2 6/2. Diemžēl visas Liepājas meitenes zaudējumu piedzīvoja jau pirmajā spēlē. Zēniem dubultspēļu čempionu nosaukumu izcīnīja zēni no Igaunijas Andre Remi Jacobi un Hugo Kristiansons, kuri uzvarēja Igaunijas un ASV apvienoto tandēmu – Marku Lajalu un Ellisu Shortu ar 0/6 6/2 11/9.

Liepājā jau ir sācies nākošais lielais tenisa pasākums – ITF turnīrs, kurš Liepājas Tenisa sporta skolas kortos notiek pirmo reizi. ITF Liepaja International Tournament ir sācies ar kvalifikācijas sacensībām, kurās piedalās spēlētāji no 15 valstīm, lai cīnītos par uzvarām un nokļūtu to 8 labāko vidū, kas turpinās sacensības pamatturnīrā.

Visas bildes no turnīra aplūkojamas sadaļā “Galerija“.