Noslēdzies pirmais ITF turnīrs Liepājā

No 5.septembra līdz 12.septembrim Liepājas Tenisa sporta skolas kortos pirmo reizi notika ITF turnīrs tenisā. Par spīti laika apstākļiem turnīra sākumā, sacensībās piedalījās tenisisti no 14 valstīm.

Latviju pārstāvēja 12 jaunietes un 5 jaunieši. Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Rebeka Mertena, Marta Pagraba, Elīna Zīverte, Patrīcija Špaka un Toms Rolis. Rebekai izdevās pārvarēt turnīra pirmo kārtu, bet otrajā viņa atzina Krievijas tenisistes un šī turnīra pusfinālistes Anastasia Veselova pārākumu ar rezultātu 3/6 7/5 6/4. Pārējie liepājnieki piedzīvoja zaudējumus jau pirmajā kārtā.

Par turnīra uzvarētāju jaunietēm kļuva Daniela Vismane (Latvija), kura finālā apspēlēja Lietuvas tenisisti Iveta Daujotaite 6/3 6/4. Jauniešu konkurencē no Latvijas vislabākos panākumus guva rīdzinieks Roberts Grīnvalds, kurš pusfinālā zaudēja Polijas pārstāvim un šī turnīra uzvarētājam Piotr Smietana 4/6 6/4 6/3. 2.vietā ierindojās vēl viens Polijas tenisists Maksymilian Raupuk.

Dubultspēlēs jaunietēm par turnīra čempionēm kļuva Baltkrievijas un Latvijas duets Kamilla Bartone un Kseniya Yersh, kuras finālā uzvarēja Maria Krupenina (Krievija) un Shalimar Talbi (Baltkrievija) 6/2 6/3. Jauniešiem čempionu tituls tika Sebastian Grundtvig (Dānija) un Alexander Zgirovsky (Baltkrievija), kuri ar rezultātu 6/0 4/6 10-3 pārspēja Baltkrievijas un Krievijas pārstāvjus Artsiom Cherkasau un Andrei Molyak.

Paldies turnīra atbalstītājiem – “Viesnīca Līva”, Čili pica, Meksikāņu restorānam Tex-Mex, Venden, Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei un Liepājas pilsētas domei.

Visas bildes no turnīra iespējams aplūkot sadaļā “Galerija“.