Tallinā izcīna zeltu un sudrabu

No 21.līdz 29. maijam Tallinā (Igaunija) notika Tennis Europe ietvaros rīkotais “Estonian Junior Open” U14 vecuma grupā. Liepājas Tenisa sporta skolu turnīrā pārstāvēja Elza Tomase (trenere Ina Kublačova) un Valērijs Vorobjovs (treneris Edgars Kļaviņš).

Elza Tomase Liepājā atgriezās ar sacensību vienspēļu turnīra zelta godalgu un dubultspēļu turnīra sudraba medaļu, ko izcīnīja spēlējot pārī ar rīdzinieci Dārtu Daļecku.elza_tomase_tallina_16

Pirmās divas kārtas Elza pārvarēja bez jebkādām grūtībām, uzvarot Armēnijas un Somijas pārstāves ar rezultātu 6/0 6/1. Ļoti sīva cīņa izrādījās par iekļūšanu pusfinālā ar Krievijas pārstāvi Elizavetu Gavrilovu. Trīs setu cīņā labāka bija Elza ar rezultātu 6/3 4/6 6/1. Pusfināla mačā liepājnieces pretiniece bija turnīra galvenā favorīte, ar 1.nummuru izliktā Anna Mikhailova no Krievijas. Taču arī šis šķērslis Elzai nebija par grūtu un tika gūta uzvara ar rezultātu 7/5 6/2. Cīņā par čempiones titulu E.Tomase spēlēja pret somieti Emīliju Salo, kuru uzvarēja ar 6/1 6/4.

Dubultspēļu finālā Elza un Dārtas pretinieces bija Anna Mikhailova un Emīlija Salo, kuras bija stiprākas par latviešu duetu, uzvarot ar 6/0 7/6(6).

Kopumā Elza nopelnīja tik ļoti vajadzīgos Eiropas punktus, kas ļaus viņai pakāpties Eiropas reitingā un citos turnīros sākt startu jau no izdevīgākām pozīcijām.

Valērijs Vorobjovs cīņu sāka no kvalifikācijas, kurā tika uzvarēti divi igauņu pretinieki, tādējādi iekļustot pamatturnīrā. Pamatturnīra pirmajā spēlē Valērijs bez grūtībām, ar rezultātu 6/0 6/1, uzvarēja somu Oskaru Erolu. Otrajā mačā Valērija pretinieks bija ar 1.nummuru izliktais Krievijas pārstāvis Pjotrs Bars Birjukovs, kurš pārspēja liepājnieku sīvā cīņā ar 6/3 6/7(5) 6/1.