Liepājas 35+ komanda 4.reizi pēc kārtas uzvar Latvijas valsts komandu čempionātā

Aizvadītajās brīvdienās noslēdzās Latvijas Klubu Komandu Čempionāts, kurš pirmo reizi notika Rīgas Satiksmes Tenisa klubā, Mežaparkā. Jau sesto gadu pēc kārtas, kopš komandas dibināšanas 2011.gadā, Liepājas senioru komanda iekļuva finālā. Tā kā liepājnieki visus šos gadus turpina spēlēt vecuma grupā 35+, tad ik katru gadu konkurentiem nāk klāt ar vien jaunāki spēlētāji, kuri pastiprina komandu sastāvus.

Komandas, kuras satikās 35+ grupas finālā – Liepāja un ACB/VL

Komandas, kuras satikās 35+ grupas finālā – Liepāja un ACB/VL

Liepājas komandai finālā pretī stājās ACB/VL komanda, kuras sastāvā bija gan bijušais Latvijas Deivisa komandas spēlētājs, gan pirmie divi numuri Latvijas 35+ grupas reitingā. Pēc uzvarētas regulārās sezonas, liepājnieki pusfinālā ar rezultātu 4-2 pārspēja komandu Lafivents no Jūrmalas, kamēr ACB/VL ar tādu pašu rezultātu pārspēja Rīgas Satiksmes komandu.

Kā jau daudzi bija paredzējuši un gaidījuši, fināls izvērtās aizraujošs, piepildīts ar emocijām un intrigām. Neskatoties uz to, ka arī iepriekšējos finālos bija gadījumi, kad Liepājas komanda izrāva uzvaras ar komandas kopējo rezultātu 3-3 un ar 1 uzvarēto setu pārsvaru, liepājniekiem līdz šim iepriekš nav bijis gadījums kad pēc aizvadītām 4 vienspēlēm rezultāts bija 1-3 pretinieku labā. Taču tā notika šoreiz un pretiniekiem pietiktu tikai ar vienu uzvarētu setu jebkurā no divām atlikušajām dubultspēlēm, lai nodrošinātu uzvaru visā finālā. Papildus visam, pēc vienspēlēm Mežaparkā nolija pamatīgs lietus un tika pieņemts lēmums pārcelt dubultspēles uz pretinieku mājvietu – ACB tenisa halli. Ir grūti iedomāties to, kādas emocijas bija gan uz laukumiem, gad līdzjutēju vidū dažādos izšķirošos brīžos, piemēram, kad pirmās dubultspēles pirmajā setā rezultāts bija 3-5 pretinieku labā un otrajā setā 2-5 vienā dubultspēlē un 2-4 otrā dubultspēlē… Izmantojot visu savu uzkrāto pieredzi, atbalstu Liepājas komandai un vēlmi pieradīt neiespējamo, lai uzvarētu, komanda saņēmās un dubultspēļu pāri atspēlēja katru no praktiski zaudētiem setiem ar 7-5, 7-6 rezultātu pirmajā dubultspēlē un 6-4, 6-4 otrajā dubultspēlē! Komandu savstarpējais rezultāts pēc Liepājas uzvarētajām dubultspēlēm kļuva 3-3 un, lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešams skaitīt, kura komanda uzvarējusi visvairāk setus. Veiktie aprēķini paradīja, ka Liepājas komandas krājkasē bija par vienu uzvarētu setu vairāk nekā pretiniekiem. Līdz ar to Liepājas komanda nodrošināja jau 5.Latvijas valsts čempiona titulu sešos gados!

Liepājas senioru tenisa komandas spēlētāji: Andrejs Koļesins, Eduards Grodskis, Gints Rolis, Andis Čerņecovs, Erlands Lazdāns, Didzis Holštroms, Andis Cirsis, Artūrs Eglītis, Darius Augustinaitis, Arunas Rozga, Elans Strazdiņš. Liepājas komanda vēlas pateikties Liepājas Sporta pārvaldei un Liepājas Tenisa sporta skolas administrācijai un darbiniekiem par atbalstu šajā sezonā.

Ar uzvaru šajā gadā, mūsu seniori ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas komandu čempionātā 2017.gadā. Šajā gadā, pateicoties uzvarai Latvijas čempionātā iepriekšējā gadā, mūsu komanda jau nākošajā mēnesī piedalīsies Eiropas čempionātā, kurš norisināsies Dienvidspānijā, uz kurieni čempionāta organizētājs Tennis Europe nolēma pārcelt čempionātu no Turcijas.

Liepājas senioru tenisa komandas spēlētājs Andrejs Koļesins šogad aizvada arī veiksmīgu vienspēļu tenisa sezonu. Pēc veiksmīgās dalības Latvijas sastāvā Pasaules Čempionātā Horvātijā maijā un uzvarām vairākos augsta ranga ITF (International Tennis Federation) turnīros šogad, pēc pēdējā uzvarētā ITF 1-kategorijas (augstākā) turnīra ar balvas fondu EUR 10’000, Andrejs šobrīd atrodas ITF pasaules 40+ vienspēļu reitinga augstajā 15.pozīcijā.