Ar aizraujošām sacensībām Liepājā noslēgta pludmales tenisa sezona

Saulainā septembra mēneša pēdējā nedēļas nogalē Liepājas pludmalē tika aizvadītas pirmās atklātās Liepājas Meistarsacīkstes pludmales tenisā, kuras organizēja Liepājas Tenisa sporta skolas direktora vietas izpildītājs Elans Strazdiņš, sadarbībā ar Liepājas pilsētas Sporta pārvaldi, futbola klubu “Liepāja” un Red Sun Buffet.DSC_1233-001Pludmales teniss Liepājā pirmo reizi tika spēlēts 2015.gada vasarā. Pirms gada tas bija kas pilnīgi jauns un nezināms, bet 2016.gada vasarā liepājniekiem un pilsētas viesiem tas ātri kļuva par iemīļotu brīvā laika pavadīšanas veidu un to šajā vasarā mēdza spēlēt līdz pat saulrietam, brīžiem pat uz trīs laukumiem vienlaicīgi.DSC_142423.un 24.septembrī Liepājas atklātās meistarsacīkstes Elans Strazdiņš bija iecerējis kā pludmales tenisa aktīvās vasaras sezonas noslēguma svētkus. Atsaucība bija liela. Pirmajā dienā sacensības notika 3 atsevišķās grupās – U18 zēni, 18+ vīrieši, 18+ sievietes, kopā pulcējot 16 pārus. Otrajā dienā sacensības tika aizvadītas jauktajiem pāriem, kuri tika sadalīta 2 grupās – Pro klasē un tautas klasē, kopā pulcējot 18 pārus.DSC_1457-001Abas sacensību dienas priecēja saule, mūzika, daudz atbalstītāju, gan ģimenes, bērni, gan jauni interesenti. Uz turnīru dalībnieki bija ieradušies no Liepājas un arī Rīgas. Starp dalībniekiem varēja pamanīt tenisa spēles zinātājus, kā arī futbolistus, mūziķus, vieglatlētus, frizierus, uzņēmējus un citu profesiju pārstāvjus. Bija pāri, kas piedalījās sacensībās, kaut gan pirms tam pludmales tenisu bija spēlējuši tikai vienu reizi savā dzīvē.  Galvenais, ka visus vienoja prieks, ko no šī sporta var iegūt.DSC_1317-001Divas burvīgas, sportiskas, draudzīgas un ģimeniskas sacensību dienas noslēdzās ar šādiem rezultātiem:
DSC_1609-001U18 zēni:
1.vieta – Dāvids Špaks, Daniels Špaks
2.vieta – Ričards Špaks, Dāvis Rolis
3.vieta – Gustavs Pagrabs, Didzis Vārna
DSC_1624+18 sievietes
1.vieta – Elīna Zīverte, Marta Pagraba
2.vieta – Gita Karule, Diana Lauva
3.vieta – Signija Stībele, Rebeka Mertena
DSC_1615-001+18 vīrieši
1.vieta – Valērijs Vorobjovs, Toms Rolis
2.vieta – Edgars Kļaviņš, Eduards Hamitovs
3.vieta – Ģirts Antonovs, Kristaps Juskevičs
DSC_1507Pro klase
1.vieta – Rebeka Mertena, Valērijs Vorobjovs
2.vieta – Elīna Zīverte, Toms Rolis
3.vieta – Patrīcija Špaka, Daniels Špaks
DSC_1522Tautas klase
1.vieta – Gita Karule, Elans Strazdiņs
2.vieta – Signija Stībele, Mareks Zuntners
3.vieta – Marija Kraule, Egils Trušelis

Abu dienu godalgoto vietu apbalvošanas pasākums notika „Red Sun Buffet” pludmales bārā. Godalgotās vietas tika apbalvotas ar kausiem, medaļām un vērtīgām balvām, kuras sagādāja Liepājas Tenisa sporta skola, vācu sporta uzturvielu ražotājs „Squeezy” un tās pārstāvis Aivis Gusts, kā arī pludmales tenisa inventāra kompānija „MBT/HP Latvia” un tās vadītājs Eduards Andersons.
DSC_1537Turnīra organizatori izsaka pateicību sadarbības partneriem un īpašu paldies visiem sacensību dalībniekiem par sportisku garu un azartiskām spēlēm. Uz tikšanos 2017.gada Liepājas pludmales tenisa sezonā.
DSC_1451Informācijai: Pludmales tenisu spēlē pludmalē, smiltīs divi pret divi, ar speciālām raketēm un bumbiņām, atsitot bumbiņu bez atsitiena pret zemi. Starp pāriem ir tenisa tīkls, kurš atrodas zemāk kā pludmales volejbolā – 1,70m augstumā un laukuma izmērs ir tāds pats kā pludmales volejbolā 16m x 8m. Sporta veids ir ātri uztverams un saprotams ik vienam, kurš vēlas pamēģināt. Iesākot spēlēt pludmales tenisu, ātri vien veidojas spēle, prieks un azarts.

Vairāk fotoattēli apskatāmi sadaļā “Galerija“.