Liepājnieki aizvada vairākus turnīrus Igaunijā, uzvarot vienā no tiem

Maija noslēguma posmā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās vairāki starptautiskie turnīri. Vairāki Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvji sacentās par uzvaru tajos.

ITF Juniours turnīrs “Estonian Junior Open”. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja Elza Tomase, Patrīcija Špaka un Rebeka Margareta Mertena.

Patrīcija Špaka dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas sacensībām, kurās viņa guva vieglas uzvaras pār Viktoriju Pavlovetu (Viktoria Pavlovets – Krievija) ar 6-0 6-0 un Emmu Ērolu (Emma Eerola – Somija) ar 6-0 6-2, līdz ar to iekļūstot pamatturnīrā.

Pamatturnīrā Elza Tomase 1.kārtā guva uzvaru pār Aleksandru Mironovu (Alexandra Mironova – Krievija) ar 6-2 6-1, taču 2.kārtā piedzīvoja zaudējumu Viktorijai Kanapatskai (Viktoriya Kanapatskaya – Baltkrievija) ar 0-6 1-6.

Patrīcija Špaka pamatturnīra 1.kārtā saspringtā cīņā spēja uzvarēt spēlē pret Elēnu Maļiginu (Elena Malygina – Igaunija) ar 6-1 5-7 7-6(3). 2.kārtā Patrīcija turpināja uzvarēt, pieveicot Helēnu Narmontu (Helena Narmont – Igaunija) ar 6-2 7-5. Taču ceturtdaļfinālā Patrīcija zaudēja citai Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknei – Rebekai Margaretai Mertenai ar 6-2 6-4.

Savukārt, Rebeka Margareta Mertena līdz uzvarētajai ceturtdaļfināla spēlei spēja gūt vieglas uzvaras pār Vasilisu Kostrominu (Vasilisa Kostromina – Krievija) ar 6-1 6-0 un Aleksandru Balabu (Oleksandra Balaba – Ukraina) ar 6-1 6-2. Pusfinālā Rebeka Margareta Mertena tikās ar Katrīnu Sāru (Katriin Saar – Igaunija) un piedzīvoja zaudējumu ar 3-6 2-6, tādējādi ierindojoties dalītajā 3.vietā.

Tennis Europe turnīrā “Estonian Junior Open” U12 vecuma grupai no Liepājas Tenisa sporta skolas piedalījās Dāvis Rolis, Ričards Špaks un Enija Paula Aploka.

Dāvis Rolis un Ričards Špaks dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas spēlēm, kurās Dāvis Rolis guva vieglas uzvaras pār Indreku Hermani Raudkivi (Indrek Herman Raudkivi – Igaunija) ar 6-1 6-0 un Johanesu Tamperi (Johannes Tampere – Igaunija) ar 6-2 6-0 un kvalificējās pamatturnīram. Arī Ričards Špaks kvalificējās pamatturnīram uzvarot Artūru Reinfeldu (Arthur Reinfeldt – Igaunija) ar 6-0 6-2 un Emīlu Matikainenu (Emil Matikainen – Somija) ar 7-5 2-6 6-3. Taču pamatturnīra 1.kārtā Ričards Špaks piedzīvoja zaudējumu Jaroslavam Deminam (Yaroslav Demin – Krievija) ar 0-6 1-6 un no turnīra izstājās.

Dāvis Rolis pamatturnīra 1.kārtā guva vieglu uzvaru pār Dino Molokovu Fereiru (Dino Molokova Ferreira – Portugāle) ar 6-0 6-0. Arī 2.kārtā ar 6-0 6-0 tika gūta uzvara pār Robinu Cako (Robin Tsako – Igaunija). Taču spēlē par iekļūšanu pusfinālā Dāvis piedzīvoja zaudējumu Oliveram Biskatam (Oliver Byskata – Somija) ar 5-7 0-6.

Enija Paula Aploka pamatturnīra 1.kārtā guva uzvaru pār Anrea Roots (Andrea Roots – Igaunija) ar 6-2 6-3. 2.kārtā Enija guva vēl vienu uzvaru ar rezultātu 6-2 6-3 pār Desire Parnu (Desire Parn – Igaunija). Taču Enijas uzvaru gājiens pārtrūka spēlē par nokļūšanu pusfinālā, kurā tika piedzīvots zaudējums Anastasijai Gurevai (Anastasiia Gureva –Krievija) ar 2-6 5-7.

Tennis Europe turnīrā “Estonian Junior Open” U14 vecuma grupai Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Karolīna Skābe, kurai turnīrs bija jāsāk ar kvalifikācijas sacensībām. 1.spēlē Karolīna guva vieglu uzvaru ar 6-0 6-0 pār Kristīni Kaldi (Kristin Kalde – Igaunija), taču 2.spēlē tika zaudēts citai latvietei – Sindijai Manovskai ar 0-6 6-7(5).

Tennis Europe turnīrā “Estonian Junior Open” U16 vecuma grupai Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Valerijs Vorobjovs un Elza Tomase.

Valerijs Vorobjovs diemžēl zaudējumu piedzīvoja jau 1.kārtā Markam Lajalam (Mark Lajal – Igaunija) ar 0-6 6-3 3-6. Taču ar 2.numuru izsētā Elza Tomase 1.kārtā guva vieglu uzvaru pār Kadri Kalamae (Kadri Kalamae – Igaunija) ar 6-0 6-1. Viegla uzvara tika gūta arī 2.kārtā, kur ar 6-2 6-0 tika pievarēta Tatjana Barkova (Tatiana Barkova – Krievija). Ceturtdaļfinālā ar 6-1 6-2 tika panākta uzvara pār Emīliju Salo (Emilia Salo – Somija). Pusfinālā Elza nedeva iespēju Anetei Angelikai Koskelai (Anet Angelika Koskel –Igaunija) uzvarot viņu ar 6-0 6-1. Finālā Elza Tomase tikās ar citu latvieti – Sabīni Rutlauku. Uzvarot finālā ar 6-4 6-3 Elza Tomase ieguva 1.vietu visā turnīrā.