Liepājnieki piedalās starptautiskos turnīros Lietuvā un Igaunijā

Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi Dāvids Špaks un Karolīna Skābe piedalījās Viļņā (Lietuva) notiekošajā starptautiskajā Tennis Europe turnīrā “Vilnius tennis academy cup 2018”, kas norisinājās no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Abi Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas sacensībām. Dāvids Špaks ar uzvarām divās kvalifikācijas spēlēs nodrošināja sev vietu pamatturnīrā. Taču Karolīna Skābe diemžēl nespēja kvalificēties pamatturnīram.

Pamatturnīra 1.kārtā Dāvids ar 6-0 7-6(5) guva uzvaru pār Hendrik Katmuk (Igaunija), taču spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, Dāvids saspringtā spēlē ar 0-6 6-4 2-6 piedzīvoja zaudējumu Iegor Opanasenko (Ukraina).

Savukārt, no 3.-7.jūlijam Tallinā (Igaunija) Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknes Elza Tomase un Patrīcija Špaka piedalījās starptautiskajā ITF Junior Circuit turnīrā “17th Tallink Cup 2018” U18 vecuma grupai. Abas liepājnieces turnīrā dalību uzsāka jau pamatturnīra sacensībās.

Elza Tomase 1.kārtā ar 6-1 6-4 guva uzvaru pār Laura Laanbek (Igaunija), savukārt, cīņā par ceturtdaļfinālu, Elza ar 2-6 4-6 piekāpās ar 2.nummuru izsētajai Elizaveta Dementyeva (Krievija).

Patrīcija Špaka 1.kārtā ar 6-2 6-2 guva uzvaru pār Sofiya Chekhlystova (Igaunija). 2.kārtā ar 6-1 6-1 Patrīcija guva vieglu uzvaru pār Elena Malykh (Krievija). Taču cīņā par iekļūšanu pusfinālā Patrīcija ar 4-6 4-6 piekāpās Lissi Kubre (Igaunija).

Abas liepājnieces piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, katrai gan spēlējot ar savu pārinieci. Elza Tomase spēlējot kopā ar Lauru Slišāni (Latvija) no turnīra izstājās jau 1.kārtā, piekāpjoties Aleksandra Julia Jelen (Polija) un Marketa Panackova (Čehija) pārim. Savukārt, Patrīcija Špaka spēlēja vienā pārī ar savu pāridarītāju vienspēļu turnīrā Lissi Kubre (Igaunija). 1.kārtas saspringtā spēlē Patrīcija ar Lissi guva uzvaru pār Krievijas pāri Elena Malykh un Elizabet Anna Mintusova ar rezultātu 7-5 2-6 [10-8]. Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Patrīcija ar Lissi guva uzvaru ar 6-4 7-5 pār citu pāri no Krievijas – Lidiia Rasskovskaia un Daria Repina. Lai iekļūtu finālā Patrīcijai un Lissi bija jāsacenšas pret pāri no Latvijas – Margaritu Ignatjevu un Stefāniju Poliščuku. Ar 3-6 1-6 Patrīcija ar Lissi piedzīvoja zaudējumu un neiekļuva dubultspēļu finālā.