Vācijā izcīna 1.vietu vienspēlēs un 2.vietu dubultspēlēs

Septiņi Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi – Dāvids Špaks, Dāvis Rolis, Evelīna Ķīvīte, Enija Paula Aploka, Alise Vindiga, Elza Tomase un Valerijs Vorobjovs, kopā ar treneri Olgu Bordjugovu ir devušies uz Vāciju, lai piedalītos divos starptautiskos turnīros.

No 21.līdz 29.jūlijam Liepājas jaunie tenisisti piedalījās starptautiskajā turnīrā “TCW-Academy Junior International” U14 un U16 vecuma grupām, kas norisinājās Vaiblingenā (Waiblingen).

U14 vecuma grupā zēniem Dāvids Špaks 1.kārtā ar 7-5 6-1 guva uzvaru pār Moritz Kudernatsch (Vācija), savukārt, 2.kārtas spēlē ar 0-6 1-6 Dāvids atzina Dylan Dietrich (Šveice) pārākumu. Dāvis Rolis zaudējumu diemžēl piedzīvoja jau 1.kārtā, ar 3-6 4-6 piekāpjoties Tobias Leitner (Austrija). Dāvids Špaks un Dāvis Rolis, spēlējot vienā kopā, piedalījās arī dubultspēļu turnīrā. 1.kārtā Dāvids ar Dāvi guva vieglu uzvaru ar 6-2 6-1 pār Austrālijas pāri Andre Filep un Jeremy Zhang, bet spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-6 3-6 Dāvids un Dāvis atzina Vācijas pāra Claudius Amon un Yannik Klem pārākumu.

U14 meiteņu konkurencē Enija Paula Aploka 1.kārtā ar 6-4 6-4 pārspēja Ann Akasha Ceuca (Vācija), bet 2.kārtā ar 2-6 1-6 Enija piekāpās Mia Kupres (Kanāda). Evelīna Ķīvīte 1.kārtā ar 6-0 3-6 6-0 guva uzvaru pār Ulyana Beloglazova (Baltkrievija), bet 2.kārtā ar 0-6 3-6 Evelīna piekāpās Ranah Akua Stobier (Lielbritānija). Enija Paula Aploka kopā ar Evelīnu Ķīvīti piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, taču jau 1.kārtā tika piedzīvots zaudējums Lilith Giuliani un Sophie Giuliani (Šveice) ar 4-6 5-7.

U16 vecuma grupā zēniem Valerijs Vorobjovs diemžēl jau 1.kārtā ar 1-6 2-6 piekāpās Henry Tschech (Vācija). Taču Valerijs Vorobjovs piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, spēlējot kopā ar Phil Exner (Vācija). 1.kārtā Valerijs un Phil ar 6-3 6-2 pārspēja Vācijas pārstāvjus Maximilian Kroetz un Finn Wolf. 2.kārtā pārliecinoši uzvarot ar 6-1 6-2 tika pārspēti Phil Grueninger (Vācija) un Noah Luke Maier (ASV). Spēlē par iekļūšanu pusfinālā Valerijs un Phil, spraigā cīņā, ar rezultātu 4-6 6-1 2-10 atzina Vācijas pāra Benjamin Buck un Fedor Richter pārākumu.

U16 vecuma grupā meitenēm liepājniece Alise Vindiga turnīrā tika izsēta ar 10.numuru. Jau 1.kārtā Alise demonstrēja pārliecinošu sniegumu, ar 6-0 6-0 pārspējot Elizaveta Dronova (Krievija). 2.kārtā Alise ar 6-1 6-4 guva uzvaru pār Sabrina Loui (ASV). 3.kārtā Alise ar 6-2 6-3 pārspēja Natalie Drobny (Vācija), tādējādi iekļūstot ceturtdaļfinālā. Spēlē par iekļūšanu pusfinālā Alise Vindiga ar 4-6 1-6 piekāpās ar 3.numuru izsētajai Daria Jula (Rumānija). Tā kā otra liepājniece Elza Tomase turnīrā tika izsēta ar 4.numuru, 1.kārta Elzai bija brīva un turnīru uzsāka no 2.kārtas, kur pretim stājās Charlotta Sezzi (Itālija). Elza ar 6-0 6-2 viegli iekļuva 3.kārtā, kurā arī ar rezultātu 6-0 6-2 šoreiz tika pārspēta Oliwia Marcelina Kempinski (Vācija). Ceturtdaļfinālā ar pārliecinošo 6-1 6-1 Elza guva uzvaru pār Julia Traub (Vācija). Pusfinālā Elzai nācās spēlēt trīs setus, tomēr ar 6-4 3-6 6-0 viņa guva uzvaru pār Anna Panchartek (Čehija) un nodrošināja sev vietu finālā pret ar 1.numuru izsēto Nikol Palecek (Serbija). Ar visnotaļ pārliecinošo 6-2 6-1 Elza Tomase izcīnīja uzvaru spēlē un arī visā turnīrā, iegūstot zelta medaļu! Apsveicam!

Liepājnieces Elza Tomase un Alise Vindiga, spēlējot kopā vienā pārī, piedalījās arī dubultspēļu turnīrā. Abas liepājnieces spēja aizcīnīties līdz dubultspēļu finālam, kur spraigā cīņā ar 4-6 7-6(7) 8-10 tika atzīts Nikol Palecek (Serbija) un Anna Panchartek (Čehija) pārākums, līdz ar to mūsu Elza Tomase un Alise Vindiga dubultspēļu turnīrā izcīnīja 2.vietu un sudraba medaļas!

Patlaban liepājnieki atrodas jau Ulmē (Ulm), kur piedalās starptautiskajā “Müller Junior Cup Ulm” U14 un U16 vecuma grupām. Vēlam Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņiem izturību un labus panākumus!