Latvijas U16 meiteņu izlase kvalificējas Eiropas vasaras kausa finālturnīram

No 1.līdz 3.augustam Ukrainas pilsētā Rivne norisinājās Tennis Europe 2018.gada Eiropas vasaras kausa (2018 European Summer Cups) D zonas turnīrs U16 vecuma grupā meitenēm, kas ir kā atlase uz fināla kārtu, kurai kvalificējas divas labākās komandas no katras zonas. Fināla turnīrs norisinās no 6.-8.augustam Budapeštā (Ungārija). Latvijas komandas sastāvā turnīrā piedalījās arī Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Patrīcija Špaka. Turnīrā piedalījās Latvijas, Igaunijas, Itālijas, Moldovas, Polijas, Zviedrijas un Ukrainas izlases.
Pirmajā cīņā Latvijas izlase tikās ar Itālijas izlasi. Liepājniece Patrīcija Špaka aizvadīja pirmo vienspēļu spēli pret Matilde Mariani, kuru divu stundu spēlē pārspēja ar 7-6(4) 6-4, tādējādi panākot Latvijas vadību duelī 1-0. Otro vienspēli aizvadīja Kamilla Bartone, kura uzvarot ar 6-2 7-6(3) nodrošināja Latvijas uzvaru. Atlikušajā un neko neietekmējošajā dubultspēlē Kamilla Bartone ar Stefaniju Poliščuku ar 4-6 3-6 piekāpās Itālijas pārim, bet kopvērtējumā Latvija ar 2-1 guva uzvaru pār Itāliju un turpināja sacensību par kvalificēšanos Eiropas vasaras kausa finālturnīram.
Otrā cīņa Latvijas izlasei tika aizvadīta pret Ukrainu. Arī šoreiz liepājniece Patrīcija Špaka uzsāka dueli, taču saspringtā un divas ar pusi stundas garā cīņā ar 7-5 1-6 3-6 piekāpās ukrainietei Lyubov Kostenko. Otrajā vienspēļu spēlē Kamilla Bartone ar 1-6 3-6 piedzīvoja zaudējumu, līdz ar to Latvijas izlase ar 0-2 atzina Ukrainas izlases pārākumu un no dubultspēles atteicās, jo tās rezultāts neietekmētu Latvijas izlases rezultātu, līdz ar to ar 0-3 kopsummā uzvarēja Ukrainas izlase.
Neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu Ukrainas izlasei, Latvijas izlase spēja kvalificēties 2018.gada Eiropas vasaras kausa U16 meitenēm finālturnīram, kas norisinās no 6.-8.augustam Budapeštā.
 
Par U16 meiteņu Latvijas izlases sniegumu 2018.gada Eiropas vasaras kausā ziņosim vēlāk.