Liepājnieki izcīna godalgotas vietas Latvijas jauniešu čempionātā

No 12.līdz 17.augustam Rīgā tika aizvadīts “LR Jauniešu čempionāts 2018” tenisā, kurš norisinājās U12, U14, U16 un U18 vecuma grupām. Liepājas Tenisa sporta skolu šajā turnīrā pārstāvēja – Ralfs Rukmanis, Artjoms Splenders, Matīss Ozoliņš-Pese, Marija Lauva, Valērija Januška, Ketlina Arone, Paula Kapleite, Žaklīna Buče, Sabīne Vaidere un Evelīna Poikāne U12 vecuma grupā, Dāvids Špaks, Dāvis Rolis, Kristians Lasmanis, Didzis Vārna, Gustavs Pagrabs, Francis Andersons, Evelīna Ķīvīte, Karolīna Skābe, Enija Paula Aploka, Elizabete Deglava un Kristiana Lagzdiņa U14 vecuma grupā, Kārlis Vēberis, Alise Vindiga, Veronika Jociene, Paula Jankova un Anastasija Rižkova U16 vecuma grupā, kā arī Renārs Grodskis, Kristers Skābe un Patrīcija Špaka U18 vecuma grupā.U12 vecuma grupā zēniem vislabāk veicās Ralfam Rukmanim, kurš 1.kārtā ar 7-5 6-3 guva uzvaru pār Emīlu Mežinski (Ādaži TC), savukārt, 2.kārtā Ralfs piedzīvoja zaudējumu ar 3.numuru izliktajam Stefanam Audriņam (Zauers TK) ar 1-6 2-6.U12 vecuma grupā meitenēm vislabāko sniegumu no liepājniecēm rādīja Paula Kapleite, kura pārvarot kvalifikācijas sacensības, pamatturnīra 1.kārtā ar 7-6(4) 6-3 guva uzvaru pār Megiju Upenieci, taču 2.kārtā Paula ar 0-6 0-6 piekāpās ar 3.numuru izsētajai Sofijai Zariņai (Mārupes TS).U14 vecuma grupā zēniem visveiksmīgāk no liepājniekiem nospēlēja Dāvis Rolis, kurš 1.kārtā ar 6-1 6-1 pieveica Robertu Rancānu (Mārupes TS). Pēc tam, spraigā 2.kārtas spēlē ar 4-6 6-4 6-1 Dāvis pārspēja ar 1.numuru izsēto Reini Kupferu (ACB/VL tenisa skola). Pusfinālā Dāvis turpināja pārliecinoši ar 6-1 6-3 uzvarot ar 4.numuru izsēto Danielu Tenu (ACB/VL tenisa skola). Spēlē par uzvaru turnīrā Dāvim nācās atzīt ar 3.numuru izsētā Ruslana Filipenko pārākumu ar 3-6 1-6, līdz ar to Dāvis Rolis izcīnīja sudraba medaļu un 2.vietu U14 zēnu konkurencē!U14 meiteņu konkurencē Enija Paula Aploka spēja aizcīnīties līdz pusfinālam, kurā gan ar 4-6 4-6 tika atzīts ar 4.numuru izsētās Sindijas Manovskas (ACB/VL tenisa skola) pārākums, bet turnīra noslēgumā Enija Paula Aploka ierindojās 4.vietā. Taču labāk veicās liepājniecei Evelīnai Ķīvītei, kura turnīrā tika izsēta ar 3.numuru un 1.kārtā ar 6-2 6-2 guva uzvaru pār Johannu Priedīti (ACB/VL tenisa skola). 2.kārtā Evelīna turpināja uzvarēt, šoreiz ar 6-3 6-3 pieveicot Emīliju Sausverdi (Rīgas satiksmes TK). Pusfinālā Evelīna ar pārliecinošo 6-1 6-1 guva uzvaru pār Nikolu Nikolajevu (Biedrība Tennis Rīgā), tādējādi nodrošinot sev vietu finālā, kurā Evelīna tikās ar Sindiju Manovsku (ACB/VL tenisa skola). Spraigā fināla spēlē ar 5-7 6-2 6-4 uzvaru guva Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Evelīna Ķīvīte, tādējādi izcīnot 1.vietu LR jauniešu čempionātā!U16 vecuma grupā zēniem vienīgais Liepājas pārstāvis Kārlis Vēberis spraigā 1.kārtas spēlē ar 6-4 3-6 7-6(6) spēja pārspēt Albertu Gaili (Mārupes TS), taču 2.kārtā ar 2-6 1-6 Kārlis bija spiests atzīt ar 1.numuru izsētā Dāvja Alkšņa pārākumu.U16 meiteņu konkurencē no Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknēm vislabāko sniegumu rādīja ar 2.numuru izsētā Alise Vindiga, kura 1.kārtā ar 6-3 6-2 pārspēja Terēzi Vēveri (Denisa Pavlova TS), 2.kārtā Alise ar 3-6 6-3 6-2 guva uzvaru pār Jekaterinu Šagejevu (Enri TK). Pusfinālu Alise pārvarēja ar 6-3 6-1 uzvarot Lauru Plīkšu (Ādaži TC). Finālā Alise sacentās pret Dārtu Daļecku (ACB/VL tenisa skola) un ar 6-7(4) 1-6 nācās piedzīvot zaudējumu, līdz ar to Alise Vindiga izcīnīja 2.vietu čempionātā!U18 zēnu konkurencē vislabāko sniegumu no liepājniekiem rādīja ar 1.numuru izsētais Renārs Grodskis, kurš 1.kārtā pārliecinoši ar 6-1 6-1 pārspēja Emīlu Šulcu (ACB/VL tenisa skola). 2.kārtā Renārs turpināja pārliecinoši ar 6-2 6-0 pārspējot Rūdolfu Ulmani (LSNT akadēmija). Pusfinālā Renārs ar 7-6(4) 6-1 nodrošināja sev vietu finālā, pieveicot Valteru Čapkeviču (ACB/VL tenisa skola). Finālā Renāram pretim stājās ar 2.numur izsētais Andris Savickis (LSNT akadēmija). Gūstot uzvaru ar 6-1 6-3 Renārs Grodskis izcīnīja U18 vecuma grupas Latvijas jauniešu čempiona titulu!U18 meiteņu konkurencē vienīgā Liepājas pārstāve Patrīcija Špaka tika izsēta ar 2.numuru un turnīrs Patrīcijai sākās ar 2.kārtu, kurā ar 6-4 6-1 tika gūta uzvara pār Nicole Geller. Pusfinālā Patrīcija ar 6-4 6-4 pārspēja ar 3.numuru izsēto Margaritu Ignatjevu (Rīgas satiksmes TK). Finālā Patrīcijai bija jāsacenšas pret ar 1.numuru izsēto Stefāniju Poļiščuku (Rīgas satiksmes TK). Ar rezultātu 2-6 4-6 Patrīcija bija spiesta atzīt pretinieces pārākumu, līdz ar to Patrīcija Špaka izcīnīja 2.vietu čempionātā!Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi piedalījās arī dubultspēlēs. U14 vecuma grupā meitenēm Karolīna Skābe, spēlējot pārī ar Emīliju Sausverdi (Rīgas satiksmes TK) izcīnīja 3.vietu. U14 vecuma grupā zēniem Dāvis Špaks, spēlējot pārī ar Krišjāni Šulcu (ACB/VL tenisa skola) izcīnīja 3.vietu. U16 meiteņu konkurencē Alise Vindiga, spēlējot pārī ar Elizabeti Kļavinsku (Mārupes TS) izcīnīja 3.vietu. U16 zēnu konkurencē Kārlis Vēberis, spēlējot pārī ar Rūdolfu Auniņu (TK Jelgava) izcīnīja 3.vietu. U18 vecuma grupā zēniem Renārs Grodskis, spēlējot kopā ar Rūdolfu Ulmani (LSNT akadēmija), izcīnīja Latvijas jauniešu dubultspēļu čempionu titulu.