Patrīcija Špaka izcīna divus sudrabus Lietuvā

No 27.augusta līdz 1.septembrim Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi Valērijs Vorobjovs, Elza Tomase un Patrīcija Špaka piedalījās starptautiskajā ITF turnīrā Šauļos (Lietuva) “Siauliai Mayor’s Cup 2018”.

Zēnu konkurencē Valērijs Vorobjovs dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas sacensībām, kurās uzvarot divas spēles, viņš spēja kvalificēties pamatturnīram. 1.kārtā Valērijs ar 6-1 6-3 guva uzvaru pār Marten Murrand (Igaunija), bet spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, Valērijs ar 3-6 1-6 atzina Matas Vasiliauskas (Lietuva) pārākumu.Meiteņu konkurencē Elza Tomase pamatturnīra 1.kārtā ar 6-2 6-2 guva uzvaru pār Patricija Paukstyte (Lietuva). Savukārt, Patrīcija Špaka turnīrā tika izsēta ar 2.numuru un turnīra 1.kārtā viņa ar 6-2 6-0 guva uzvaru pār Arina Babkova (Krievija). 2.kārtā Elza Tomase ar 2-6 6-3 6-1 guva uzvaru pār Sofia Plotnikova (Krievija), bet Patrīcija Špaka ar 6-0 6-1 guva uzvaru pār Gendra Raag (Igaunija). Ceturtdaļfinālā Elza Tomase ar 6-4 6-1 guva uzvaru pār Klaudija Bubelyte (Lietuva), savukārt, Patrīcija Špaka ar 6-1 6-2 guva uzvaru pār Sarina Reinertsen (Norvēģija). Liepājnieces, pēc uzvaru gūšanas ceturtdaļfinālā, bija spiestas sacensties pusfinālā savā starpā. Spraigā spēlē Patrīcija Špaka ar 6-2 4-6 6-4 guva uzvaru pār Elzu Tomasi, līdz ar to Patrīcija iekļuva finālā. Sacenšoties pret ar 1.numuru izlikto Iveta Daujotaite (Lietuva), Patrīcija Špaka ar 5-7 4-6 piekāpās, līdz ar to ierindojās 2.vietā turnīra kopvērtējumā. Apsveicam Patrīciju Špaku ar sudraba medaļu un Elzu Tomasi ar dalīto 3.vietu.

Meiteņu dubultspēlēs Elza Tomase sacentās vienā pārī ar Michelle Tikhonko (ASV), bet Patrīcija Špaka spēlēja vienā pārī ar Iveta Daujotaite (Lietuva). Abas liepājnieces ar savām pāriniecēm bija spiestas sacensties savā starpā jau dubultspēļu turnīra ceturtdaļfinālā, kurā ar 6-1 7-5 uzvaru izcīnīja Patrīcija Špaka ar Iveta Daujotaite. Abas meitenes aizcīnījās līdz finālam, kurā ar 3-6 3-6 piekāpās pārim no Latvijas – Margaritai Ignatjevai un Stefānijai Poļiščukai. Līdz ar to Patrīcija Špaka ar Iveta Daujotaite ierindojās 2.vietā dubultspēļu turnīrā.