Liepājas tenisa halles būvniecība jau pusceļā

Ceturtdien, 4. oktobrī, Liepājas tenisa halles būvniecībai esot jau pusceļā, tika atzīmēti būvniecības svētki, kā laikā tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm. Plānots, ka tenisa halles atklāšana būs 2019. gada pavasarī.Pasākumā klātesošie varēja novērtēt, ka blakus Liepājas 2. vidusskolai, Liedaga ielā 5, jau skaidri saskatāmas tenisa halles aprises. Tāpat redzams, ka papildus slēgtās tenisa halles būvniecībai, gandrīz pilnībā ir pabeigta sporta laukuma izbūve, kā arī āra tenisa laukumu un treniņu sienas izbūve.

Tenisa halle būs paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai un nodrošināšanai arī gada aukstajos mēnešos. Tenisa halle tāpat paplašinās iespējas rīkot starptautiska līmeņa sacensības Liepājā un vienlaikus turpināt treniņa nodarbības paralēli sacensību norisei.Jaunā sporta infrastruktūra būs ieguvums arī blakus esošās skolas audzēkņiem, kuriem sporta stundas varēs notikt modernā un ērtā stadionā. Tāpat tiks risināts arī tas, lai sporta un vingrošanas laukums ārpus nodarbībām būtu pieejams ikvienam iedzīvotājam.

“Liepāja ir bagāta ar spožām sporta zvaigznēm, un Anastasija Sevastova ar saviem pasaules mēroga panākumiem ir iedvesmojusi mūs jaunam izaicinājumam – mūsdienīgas un augstvērtīgas tenisa halles būvniecībai. Līdzīgi kā māju būvē ķieģeli pēc ķieģeļa, tā arī pilsētas sporta infrastruktūru pēdējos gados esam veidojuši soli pa solim. Ar vienu mērķi – lai dzimst un pilnveidojas nākamie sporta veiksminieki, kas nestu Liepājas un Latvijas vārdu plaši pasaulē,” savā uzrunā pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.Svinīgajā pasākumā piedalījās Latvijas Tenisa savienības prezidents Juris Savickis, tenisa kluba “Liepāja” prezidents Ainars Kreics, tenisa sporta skolas audzēkņi un treneri, kā arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, viņa vietnieki Atis Deksnis un Gunārs Ansiņš, AS “UPB” padomes loceklis Oskars Mors, Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš, Liepājas tenisa skolas vadītājs Elans Zīverts un Liepājas Olimpiskā centra priekšsēdētājs Gatis Griezītis.Papildu informācija
Kā ziņots, lai pilnveidotu Liepājas sporta infrastruktūru un stiprinātu tenisa tradīcijas, Liepājā tiek būvēta starptautisku turnīru rīkošanai atbilstoša tenisa halle, tostarp izbūvējot āra tenisa un pludmales tenisa laukumus, kā arī sporta spēļu laukumu. Slēgto tenisa halles kompleksā būs pieci iekštelpu korti un administratīvais korpuss.

Konkursā par Liepājas tenisa halles projektēšanu un būvniecību uzvarēja AS “UPB”, kas šos darbus piedāvāja veikt par 7,5 miljoniem eiro. Tenisa halles būvniecība tiks līdzfinansēta no valsts un Liepājas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Vairāk attēlu no pasākuma pieejami ŠEIT.