Elza Tomase – Liepājas gada sportiste

2021.gada 18.februārī, virtuālajā vidē, norisinājās “Liepājas Sporta laureāts 2020”, kurā tika sveiktas Liepājas sporta personības par pērn izcīnītajām uzvarām un sasniegumiem! Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne, tenisiste Elza Tomase ieguva apbalvojumu “Gada sportiste” par uzvaru starptautiskajā sieviešu tenisa turnīrā ITF Women’s World Tennis Tour W15 “Liepāja Open”. Šāda mēroga tenisa turnīrs Liepājā norisinājās pirmo reizi.

Elza Tomase iegūstot 2020.gada sportistes apbalvojumu
Elza Tomase iegūstot 2020.gada sportistes apbalvojumu

Saņemot Liepājas Gada sportistes apbalvojumu Elza Tomase atskatījās uz 2020.gadu un izcēla, ka gada sākums viņai bija ļoti spīdošs, jo tika izcīnīta uzvara ITF W15 turnīrā, kas norisinājās Liepājā. Sajūtas pēc uzvaras esot bijušas neaprakstāmas. Arī pēc uzvarām katrā spēlē un nokļūšanas nākamajā turnīra kārtā, Elza ļoti priecājās.

“Tas bija mans pirmais profesionālais turnīrs, pēc kura es uzreiz iekļuvu WTA reitingā. Pēc tam es arī piedalījos vēl dažos turnīros, kuros man sekmējās diezgan labi.”

Elza Tomase

2020.gadā visu pasauli pārņēma pandēmija, kas daudziem cilvēkiem mainīja dzīves. Arī Elzai tika apturēti iecerētie plāni, kā piemēram, dalība Roland Garros turnīrā.

“Uzvarot Liepājā, es sapratu, ka varu spēlēt pret pieaugušām sievietēm. Finālā es spēlēju pret 28 gadus vecu profesionālu tenisisti un tā man bija ļoti liela pieredze. Tā kā mana junioru karjera jau ir beigusies, es noteikti tiecos nākotnē spēlēt profesionālajos turnīros.”

Elza Tomase

Elzas Tomases nākotnes plānos galvenais notikums ir paredzētās studijas ASV, kuras tiks uzsāktas jau 2021.gada augustā. Elza studēs Tenesī universitātē (University of Tennessee), kurā jau studē Liepājas tenisa pārstāve – Rebeka Margareta Mertena.

Elza Tomase uzvarot ITF W15 Liepājas turnīrā
Elza Tomase uzvarot ITF W15 Liepājas turnīrā

Liepājas Tenisa sporta skola apsveic Elzu Tomasi ar šo sasniegumu un novēl nākotnē saņemt vēl augstākus apbalvojumus.