Par sacensībām

5 – 10 gadi

“U-10 Teniss” ir starptautiskās tenisa federācijas (ITF) un Latvijas Tenisa Savienības (LTS) tenisa programma, kas ir paredzēta bērniem vecumā no 5-10 gadiem.

“U-10 teniss” ir piemērots bērniem, atbilstoši viņu fiziskajām prasmēm un iespējām attiecīgajā vecuma posmā. Mazāki tenisa laukuma izmēri ļauj bērnam vieglāk paspēt uz bumbām, kas, savukārt, paildzina bumbiņas izspēles laiku, tādejādi padarot spēli daudz interesantāku. Mīkstākas un vieglākas bumbas padara bumbiņas atlēcienu zemāku un bumbiņas lidojumu lēnāku, kas, savukārt, bērnam ļauj saglabāt lielāku sitienu kontroli pār bumbiņu. “U-10 tenisā” ir paredzēti 3 līmeņi – Red, Orange un Green līmenis. Šie līmeņi nodrošina pakāpenisku bērna attīstību tenisā līdz kamēr bērns ir gatavs spēlēt lielajā tenisā (U-12) ar regulārajām bumbām.

“U-10 tenisa” būtība ir aizraujoša bērna attīstība, kas sagādā prieku ne tikai jaunajiem sportistiem, bet arī vecākiem, tādā veidā veicinot labvēlīgu augsni Latvijas tenisa attīstībā kopumā.

Plašāka informācija apskatāma: https://u10teniss.lv/


Latvijas reģiona sacensības

Secībā pēc “U-10 tenisa” sacensībām, nākošais loģiskais solis ir Latvijas reģiona sacensības, kuras tiek organizētas Jauniešu vecuma grupām (U12, U14, U16, U18), pieaugušajiem un senioriem. Latvijas reģiona sacensības organizē kā Latvijas Tenisa savienība, tā arī dažādi Latvijā esošie tenisa klubi, centri un skolas. Latvijas Tenisa savienība (LTS) ir tenisa spēles pārvaldes institūcija Latvijā un tās pienākumos un kompetencē ietilpst arī sacensību noteikumu un to kārtības izstrādāšana. Tenisa sacensības Latvijā notiek ievērojot ITF (International Tennis Federation), TE (Tennis Europe) un LTS sacensību noteikumus. LTS noteikumos iekļauti galvenokārt tie sacensību noteikumi, kuri nosaka vispārējo kārtību. Pārējie noteikumi, kuri nav atrunāti šeit, neskaidrību gadījumos, meklējami ITF Rules of Tennis www.itftennis.com. LTS sacensību noteikumi var tikt mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma un Jūsu pienākums, kā sacensību organizatoriem, vecākiem, treneriem u.c. tenisa interesentiem ir regulāri ar tiem iepazīties.

Sacensības drīkst notikt, uz speciāli ierīkotiem, ITF noteikta izmēra, seguma un aprīkojuma laukumiem un ar ITF sertificētām bumbām. Sacensības var notikt vienā laika periodā vienai vecuma grupai vai vairākām vecuma grupām.

Vienspēļu pamatsacensības notiek ar vai bez kvalifikācijas sacensībām. Ja sliktu laikapstākļu dēļ sacensības nav iespējams pabeigt sākotnēji noteiktajā laikā (datumos), tad turnīra pabeigšanai ir atļauts izmantot vienu papildus dienu, saskaņojot to ar turnīra organizatoru.

LTS sacensībās drīkst piedalīties LR vai ārzemju dalībnieki tikai tad, ja ir saņemta vai pagarināta LTS licence. Savukārt, LTS čempionātos drīkst piedalīties tikai LR iedzīvotāji.

LTS licenci var saņemt reģistrējoties LTS mājas lapā caur savu e-pastu pa posmiem, kā tas norādīts pie reģistrācijas. Aizpildot aili, kurā jāuzrāda KLUBS, jāņem vērā, ka kluba maiņa var notikt tikai 1 reizi kalendārā gadā, par to informējot LTS.

Plašāka informācija apskatāma: http://sacensibas.lts.lv


Tennis Europe

“Tennis Europe” ir Starptautiskās Tenisa Federācijas (ITF) lielākā reģionālā tenisa pārvaldes organizācija (asociācija). Šajā asociācijā, kuras vadība atrodas Bāzelē (Šveicē), piedalās 50 Eiropas valstis. “Tennis Europe” izpilda ITF deleģētos uzdevumus, kā arī patstāvīgi organizē vairākas sacensības un pasākumus.“Tennis Europe” junioru tūre, kas sākās 1990.gadā, ir kļuvusi par būtisku atspēriena punktu ceļā uz veiksmīgu profesionālo karjeru. Gandrīz visi mūsdienu labākie tenisa profesionāļi kādu laiku ir pavadījuši Eiropas U-12, U-14 un U-16 turnīros, lai gūtu panākumus nākotnē.

“Tennis Europe” ir reģistrējušies aptuveni 20 000 tenisa spēlētāju, kas ir tiesīgi spēlēt “Tennis Europe” rīkotajās sacensībās. Sacensību kalendārā ir ap 400 starptautisku turnīru, un katru gadu tie tiek aizvadīti vairāk nekā 46 valstīs. Zēni un meitenes var sacensties arī lielākajās junioru komandu sacensībās, kā arī piedalīties Eiropas junioru čempionātā. Tūrē tiek nodrošināta iknedēļas reitinga sistēma, gada spēlētāja balva, kā arī “Masters” turnīrs, kurā piedalās sezonas labākie spēlētāji.

Plašāka informācija apskatāma: https://www.tenniseurope.org/


ITF

Starptautiskās Tenisa Federācijas (ITF) pasaules tenisa tūre sastāv no junioru sacensību virknes. Sacensībās piedalās pasaules valstu spēlētāji, kuri sasnieguši augstu līmeni vietējās sacensībās, kā arī “Tennis Europe” sacensībās. Spēlētāji ir tiesīgi sacensties ITF sacensībās, no 13 gadu vecuma līdz 18 gadu vecumam. Turnīri dod spēlētājiem iespēju sacensties ar labākajiem spēlētājiem no citām valstīm, kā arī sniedz pieredzi starptautiskajās sacensībās, iesākot profesionālo tenisa karjeru.Ja spēlētājs no Latvijas vēlas spēlēt ITF vai TE sacensībās, tam ir jāreģistrējas IPIN numuram. Latvijas tenisa savienība (LTS) ir tenisa organizācija, kurai ir dotas tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskajā līmenī un starptautiskajās tenisa organizācijās: Starptautiskajā tensisa federācijā (ITF – International Tennis Federation) un Eiropas tenisa asociācijā (TE – Tennis Europe association). LTS nodrošina Latvijas izlašu komandu piedalīšanos starptautiskajos turnīros, kā arī rūpējas par sportistu izaugsmi.

Plašāka informācija apskatāma: https://www.itftennis.com/juniors/


Latvijas Tenisa savienības mājas lapa – https://lts.lv/