Vēsture

1906
1917
1926
1930
Trīsdesmitajos gados tenisa korti atradās četros pilsētas rajonos - starp velotreku un stadionu “Olimpija” – 3 korti, Dzintaru ielā atradās vācu tenisa klubs, Kara ostā (tagad – Karosta) bija armijas sporta klubs, kur bija arī tenisa klubs. Paši populārākie korti bija Jūrmalas parkā, kuri tika izveidoti 1910.gadā. Tajā laikā bija laukumi, no kuriem 3 piederēja Eiropas biedrībai. Pēc otrā pasaules kara Liepājā no tenisa bija palikušas tikai atmiņas.
1954
Par Liepājas tenisa atdzimšanu var uzskatīt 1954.gadu, kad no Auces uz Liepāju atbrauca tenisa treneris Nikolajs Puhovs. Pēc viņa iniciatīvas atjaunoja tenisa kortus Jūrmalas parkā un Basiena ielā.
1962
Edgars Ernestsons
Edgars Ernestsons no Auces ieradās Liepājā un uzsāka galda tenisa trenera gaitas. Taču 1962.gadā Edgars Ernestsons pievērsās tieši tenisa trenera arodam. Ilgajā trenera darbā Edgars Ernestsons ir sagatavojis vairākus spēlētājus, kuri ir guvuši panākumus dažāda mēroga sacensībās. To skaitā ir arī Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova. Edgara Ernestsona viena no būtiskākajām atziņām: "Talanta nozīme ir neliela, un ar talantu panākumus var gūt tikai neilgu laiku. Ja visa pamatā nav kārtīgs, smags darbs un disciplīna, tad talantīgākie bērni sporta virsotnes var nesasniegt. Sportistiem ir jāpiespiež pašiem sevi, bet treneriem ir jāuzspiež savas prasības bērniem, lai viņi pierastu pie darba." Edgars Ernestsons...
1974
Laika posmā no 1974.gada līdz 1984.gadam viņa kļuva par Latvijas čempioni vienspēlēs 7 reizes, dubultspēlēs 4 reizes un jauktajās dubultspēlēs 5 reizes.
1976
1980
Pat neskatoties uz to, ka liepājniekiem nebija piemērotas vietas tenisa nodarbībām, Līga Medne kļuva par Latvijas čempioni 1980.un 1981.gadā.
1983
1986
Liepājas tenisu pārstāv M.Švarcs, E.Ernestone, O.Makarčuka, A.Žguna, D.Mežniece, J.Jakovļeva, D.Andersone, A.Koļesins, E.Grodskis, E.Lazdāns, V.Fiļipovs, G.Rolis, M.Kronbergs u.c.
1989
Nākošais Latvijas čempiones tituls, ko izcīnīja liepājniece, piederēja Olgai Makarčukai 1989.gadā. Paralēli panākumiem vienspēlēs, godalgotas vietas Latvijas čempionātos tika izcīnītas arī dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.
1990
Līdz 1990.gadam tenisa nodaļa bija viena no Liepājas kompleksās sporta skolas sastāvdaļām, bet 1990.gadā tika nodibināta Liepājas Tenisa sporta skola, par kuras direktoru kļuva Imants Andersons.
1994
13 mūsu bijušo audzēkņu ir mācījušies vai mācās Amerikas Savienoto Valstu universitātēs un spēlē to komandās. Tajā skaitā Andžela Žguna un Andrejs Koļesins, Rebeka Margareta Mertena, kuri bija vieni no talantīgākajiem Liepājas Tenisa sporta skolas bijušajiem audzēkņiem. Andžela Žguna bija pirmā no liepājniecēm, kas iekļuva WTA reitingā (376.vieta).
1996
Vasaras sezonā Liepājā notiek daudzi iecienīti turnīri, kur dalību ņem gan Latvijas, gan arī ārvalstu tenisisti. Kopš 1996.gada, kā pirmais Baltijā, Liepājā tiek organizēts “Tennis Europe” turnīrs U14 vecuma grupai. Vairākus gadus turnīram ir 2.Eiropas kategorija.
1998
Starptautiskais sezonas atklāšanas turnīrs “Zelta Wilson” notiek kopš 1998.gada un ir viens no iecienītākajiem turnīriem Latvijā. Ik gadu šajā turnīrā piedalās ap 200 dalībniekiem no Latvijas un ārvalstīm visās vecuma grupās.
2002
2002.gadā no 3.līdz 5.maijam Liepājas Tenisa sporta skolas kortos noris pirmās Davis Cup spēles Liepājā. Latvijas izlase diemžēl ar 1-4 atzīst Kotdivuāras republikas pārsvaru.
2004
2004.gadā ATP reitingā iekļuva Anželas Žgunas brālis Adrians Žguns (karjeras rekords - 431.vieta), kurš pārstāvēja Latviju Deivisa kausa spēlē pret Tunisiju. Adrians Žguns spēlēja Arkanzasas universitātes komandā. Šajā pat komandā veiksmīgi spēlēja arī Karīna Ledāja. Adrians Žguns vēlāk kļuva arī par Latvijas sieviešu izlases kapteini.
2004.gadā no 16.līdz 18.jūlijam Liepājas Tenisa sporta skolas kortos otro reizi tiek aizvadītas Davis Cup spēles. Latvijas izlase ar rezultātu 3-2 gūst uzvaru pār Tunisijas izlasi.
2006
2006.gads Liepājā tika aizvadīts tenisa zīmē, jo Liepājas teniss atzīmēja savu simtgadi. Simtgades pasākumu kulminācija un galvenais notikums bija Latvijas Republikas Vasaras čempionāta norise Liepājā no 21.līdz 26.augustam.
2012
2012.gadā no 14.līdz 16.septembrim Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Davis Cup By BNP Paribas (Deivisa kausa) izcīņas mačs tenisā starp Latvijas un Ukrainas komandām. Latvijas izlase ar 2-3 atzina Ukrainas izlases pārākumu.
2015
2015.gada 17.jūlijā Deivisa kausa izcīņa atklātajos kortos Liepājā atgriežas pēc 11 gadu pārtraukuma, Latvijas izlase pret Madagaskaras izlasi sacentās Jūrmalas parkā esošajos Liepājas Tenisa sporta skolas kortos. Latvija izlase izcīna uzvaru ar 3-2.
2018
2018.gada jūlijā Maskavā (Krievijā) norisinājās Eiropas čempionāts U16 vecuma grupai. Pirmo reizi Latvijas tenisa vēsturē Eiropas čempionāta finālā Latvijas duelis! Finālā Kamilla Bartone spēkojās ar otru Latvijas izlases pārstāvi - liepājnieci Patrīciju Špaku. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Patrīcija Špaka izcīnīja 2.vietu un kļuva par 2018.gada Eiropas U16 vicečempioni!
2018.gadā Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Rebeka Mertena izcīnīja Latvijas čempiones titulu. Tikmēr, cita Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne - Elza Tomase kļuva par vicečempioni.
2018.gada 4.oktobrī, Liepājas tenisa halles būvniecībai esot jau pusceļā, tika atzīmēti būvniecības svētki, kā laikā tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm.
2019
2019.gada janvārī mūsu audzēkne Patrīcija Špaka, kopā ar bijušajiem mūsu audzēkņiem Anastasiju Sevastovu un Adrianu Žgunu, kā komandas kapteini, tika iekļauti Latvijas izlasē un piedalījās Federāciju kausa izcīņā.
Lai pilnveidotu Liepājas sporta infrastruktūru un stiprinātu tenisa tradīcijas Liepājā, 2019.gada 13. aprīlī, svinīgā un sportiskā atmosfērā atklāta jaunā LOC Tenisa halle. Kopumā kompleksā ir pieci iekštelpu korti, trenažieru un atpūtas zāles, ārtelpu un pludmales tenisa, kā arī sporta spēļu laukumi, tāpat hallē ir  administratīvais korpuss, sporta preču veikals un kafejnīca. Tenisa halle paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai un nodrošināšanai visa gada garumā. Jaunā halle paplašina iespējas rīkot starptautiska līmeņa sacensības Liepājā un vienlaikus turpināt treniņa nodarbības paralēli sacensību norisei.
2019.gadā Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Elza Tomase izcīnīja Latvijas čempiones titulu.
2019.gada novembrī Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Patrīcija Špaka, ITF pasaules tenisa tūres sacensībās "Paf Open 2019" Pērnavā (Igaunija) ieguva savu pirmo WTA reitinga punktu.
2020
2020.gada janvārī Liepājā pirmo reizi notiek ITF W15 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open”. Par pirmo Liepājas turnīra uzvarētāju kļūst liepājniece Elza Tomase, kura pēc turnīra debitē WTA reitingā.
2020.gadā Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāve Patrīcija Špaka izcīnīja Latvijas čempiones titulu vienspēlēs. Dubultspēlēs Patrīcija Špaka kopā ar citu Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvi, Elzu Tomasi, izcīnīja Latvijas čempionu titulu dubultspēlēs. Savukārt, Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāve Alise Vindiga izcīnīja 2.vietu Latvijas pieaugušo čempionāta dubultspēlēs.
2017.gada 7.maijā visas trīs liepājnieces kāpa LTS kausa 5.posmā U18 vecuma grupai. Cerams, ka visas trīs liepājnieces arī ASV spēs aizņemt visu goda pjedestālu. (no kreisās - Patrīcija Špaka, Rebeka Margareta Mertena, Elza Tomase).
ASV vēstniecības Latvijā interneta vietnē ir norādīts, ka ASV universitāšu sistēma ir viena no lielākajām un labākajām pasaulē ar lieliskām programmām burtiski visās jomās un tajās iegūtos grādus, to izcilības dēļ, atzīst visā pasaulē. Studēt Amerikas augstskolās ir visnotaļ dārgi. Līdz ar to, lielai daļai gribētāju studēt ASV, tas šķiet kā nesasniedzams sapnis. Tomēr pastāv dažādas iespējas un atbalsta sistēmas, lai studiju izmaksas ASV būtu zemākas, vai pat vispār par tām nebūtu jāmaksā. Līdz šim jau vairāki bijušie Liepājas Tenisa sporta skolas absolventi, ir ieguvuši augstāko izglītību ASV, papildus apvienojot to ar tenisa spēli. Šogad divas Liepājas Tenisa sporta skolas...